۰

اکثر داروها و مکمل‌های لاغری ماهواره‌ای حاوی ماده مخدر شیشه است

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۴ تير ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب : ۱۴۸۶۲
اکثر داروها و مکمل‌های لاغری ماهواره‌ای حاوی ماده مخدر شیشه است
سالم‌خبر: مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی البرز، هشدار داد: داروها و مکمل‌های ماهواره‌ای از جمله متابولایف، ترمولایف، ترمالین، زیماکس، پیتنت لاین، اولترا لیپولین، زنادراین، مجیک اسلیم، متریم، ریلاکور، لیپولاین، جنی سیل، ترمواسلیم، تایم لایف، هربالایف، آید فین و بوتانیکال اسلیمینگ تبلیغ می‌شود، غیرمجاز و نامعتبر است.

مریم دایی
همچنین افزود: این داروها حاوی آمفتامین، سیبوترامین و افدرین است که عوارض جبران ناپذیری برای فرد مصرف کننده ایجاد می‌کند.

وی درباره‌ی داروهای لاغری غیرمجاز و عوارض جانبی آنها اظهار کرد: بررسی‌های آزمایشگاهی نمونه کپسول‌های لاغری که در فضای مجازی تبلیغ و به فروش می‌رسد وجود ماده خطرناک مت-آمفتامین (شیشه) در این فرآورده‌ها را اثبات می‌کند.

وی افزود: نمونه‌هایی
از کپسول قاچاق و تقلبی که با ادعای فرآورده گیاهی لاغری به نام «گلوریا» در شبکه‌های اجتماعی به فروش می‌رسد حاوی ماده غیرمجاز و خطرناک مت آمفتامین (ماده مخدر شیشه) بوده که عوارض خطرناک و جبران ناپذیری دارد. منابع مختلف غیرمجاز، این فرآورده تقلبی را تولید و به عنوان برند اروپایی در سایت‌های فروش اینترنتی، فضای مجازی و بعضی عطاری‌ها عرضه می‌کنند./مهر
 
کد مطلب : ۱۴۸۶۲
نام شما

آدرس ايميل شما