۰
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

غل و زنجیر را از صنعت دارو باز کنید

وزارت بهداشت به قراردادهای خود با شرکت‌های واکسن‌ساز متعهد بماند
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۱۲۴۶۸
غل و زنجیر را از صنعت دارو باز کنید
سالم‌خبر: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که باید دست و بال مردم را از بیمه‌ها باز کرده و اجازه فعالیت به صنعت دارو داده شود.

عبدالحسین روح‌الامینی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس، درباره گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد دستگاههای مسوول در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج گفت: در ۴۴ سال گذشته صنعت
دارو پاسخگوی نیاز کشور بود، اما امروز با کمبود احتمالی سرم و سایر اشکال دارویی مواجه هستیم که سال‌هاست در کشور ساخته می‌شود. باید سامانه‌های متصل به نظام سلامت بسترسازی شود و برنامه ریزی درستی باشد. دست و بال مردم را با بیمه قوی و دایره شمول آن بگیریم.

وی با انتقاد از ورود کمیسیون اصل ۹۰ به حوزه دارو و بهداشت و درمان اظهار کرد: دست و بال مردم و صنعت
را با بیمه باز کنید و غل و زنجیر را از صنعت دارو باز کنید همچنین پزشکان و نظام سلامت نباید از داروهای جدید محروم شوند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویکرد وزارت بهداشت نسبت به شرکت‌های واکسن‌سازی اظهار کرد: دولت با شرکت‌های واکسن‌سازی قرارداد بسته و طبیعتا آنها بدون قرارداد نمی‌توانستند کاری کنند، پس کاری نکنید
که در شرایط اضطراری این صنعت به شما اعتماد نکند. مسئولیت‌پذیری، پیشگیری و پذیرش مشکلات موضوع مهمی است.

روح‌الامینی گفت: قرار بود اگر کاری را می‌پذیریم با تمام قوا وارد میدان شده و با مشورت و برنامه ریزی و عاقلانه و عالمانه رفتار کنیم نه این‌که پزشکی از آن طرف کشور آمده و متصدی دارو شود و بعد هم توجهی به تذکرات ناصحان و خیرخواهان نشود.
کد مطلب : ۱۲۴۶۸
نام شما

آدرس ايميل شما