۰
سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت:

تاکنون ردی از آبله میمون در ایران مشاهده نشده است

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : ۱۲۲۶۴
تاکنون ردی از آبله میمون در ایران مشاهده نشده است
سالم خبر: سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تاکنون مورد مشکوک و خاصی در خصوص آبله میمون نداشته‌ایم و شبکه بهداشتی کشور هر مورد مشکوکی را بررسی می کند.

به گزارش سالم خبر، پدرام پاک‌آیین سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: آبله میمون، یک بیماری ویروسی و از دسته ویروس آبله انسانی است.
در حال حاضر ۱۵ کشور دنیا موارد مشکوک این بیماری را گزارش کرده‌اند. در این ۱۵ کشور، ۱۹۷ مورد مشکوک و ۱۰۸ مورد تشخیص قطعی در دنیا گزارش شده است.

وی با بیان این که فعلا مشکلی در خصوص این بیماری در کشور وجود ندارد، افزود: وزارت بهداشت، افراد مشکوک را بررسی می‌کند تا از عدم ابتلای آنها به آبله میمونی
اطمینان حاصل کند. همچنین درباره پیشگیری و درمان این بیماری،   متن راهنمایی تدوین شده که در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان این که سرایت پذیری این بیماری چندان بالا نیست، تصریح کرد: این بیماری از طریق تماس با حیوان آلوده، تماس با جسد
و یا خوردن گوشت آن و گازگرفتگی یا خراش پوست توسط حیوان آلوده و همچنین از طریق قطرات تنفسی انسان مبتلا، عطسه یا سرفه او منتقل می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، پاک آیین گفت: از آنجا که سرایت پذیری این بیماری بالا نیست، تصور نمی شود کار به همه‌گیری بالا بکشد و  جای نگرانی نیست.
کد مطلب : ۱۲۲۶۴
برچسب ها
آبله میمونی
نام شما

آدرس ايميل شما