۰

فعالیت بدنی کودکان پس از محدودیت‌های کرونایی هنوز دچار اختلال است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۱۲۲۲۵
فعالیت بدنی کودکان پس از محدودیت‌های کرونایی هنوز دچار اختلال است
سالم‌خبر: براساس نتایج یک مطالعه در انگلیس مشخص شده است که با وجود پایان یافتن محدودیت‌های ناشی از کووید-19 سطح فعالیت کودکان هنوز بهبود نیافته و دچار اختلال است.

به گزارش سالم‌خبر از گاردین این مطالعه نشان می‌دهد که کودکان بی ‌تحرک‌ تر شده‌اند و سطح فعالیت بدنی آن‌ها در پی همه‌گیری حتی پس از برداشته شدن محدودیت‌ها بدتر شده است.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند
که سطح فعالیت بدنی کودکان در طول بحران کووید-۱۹ کمتر از دستورالعمل‌های ملی بوده و با پایان قرنطینه همچنان بهبود نیافته است.

متخصصان انگلیسی توصیه می کنند که همه کودکان و جوانان باید هر روز یک ساعت فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید داشته باشند. با این حال، مطالعه ای که توسط متخصصان دانشگاه بریستول انجام شد، نشان داد که تا پایان سال ۲۰۲۱، تنها یک سوم از دستورالعمل های توصیه شده ملی در مورد فعالیت
بدنی رعایت شده است.

همچنین هیچ تغییری در سطح فعالیت بدنی والدین مشاهده نشده و طبق یافته های موجود از آوریل گذشته تا دسامبر، کودکان ۱۰ تا ۱۱ ساله به طور متوسط ​​تنها ۵۶ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​تا شدید در طول روزهای هفته داشته اند.

به گفته متخصصان انگلیسی این میزان به طور متوسط ​​حدود هشت دقیقه کمتر - یک افت ۱۳ درصدی - نسبت به دوران قبل از همه گیری است.

متخصصان انگلیسی اظهار داشتند:
تعجب آور است که میزان فعالیت بدنی کودکان پس از همه گیری کاهش یافته است که نشان می دهد تغییرات در الگوهای فعالیت بدنی پس از تسهیل محدودیتها به سطح قبل بازنگشته است.

متخصصان تاکید کردند: این یافته‌ها نشان دهنده ضرورت بیشتر به کار با کودکان، خانواده‌ها، مدارس و جوامع برای به حداکثر رساندن فرصت‌ها برای افزایش سطح فعالیت بدنی کودکان در حین خروج از همه‌گیری کووید-۱۹ است.
کد مطلب : ۱۲۲۲۵
نام شما

آدرس ايميل شما