۰

منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی کافی نیست

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب : ۱۱۴۰۷
منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی کافی نیست
سالم خبر: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از بررسی موضوع حذف ارز ترجیحی در جلسه عصر امروز این کمیسیون با حضور مسولان وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در این جلسه مطرح شد که منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۱ کافی نیست.

به گزارش سالم خبر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: این جلسه با حضور مسوولان وزارت بهداشت درباره حذف ارز ترجیحی و موضوع ارز ‌دارو برگزار شد که آنها به بیان توضیحاتی پرداختند اما نمایندگان قانع نشدند.

وی توضیح داد: اعتقاد نمایندگان بر این است که زیرساخت‌های حذف ارز دارو و زیرساخت های نسخه نویسی الکترونیکی فراهم نیست؛ قرار شد در جلسات بعدی مسائل و مشکلات مرتبط با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دارو و تجهیزات پزشکی بررسی شود.

زارع ادامه داد: همچنین نمایندگان در کمیسیون تلفیق اعلام کردند منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۱ کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد: این بحث نیز مطرح شد که چند میلیون نفر هنوز زیر پوشش بیمه نیستند از طرفی برای حذف ارز ۴۲۰۰ باید تمامی جوانب لحاظ شود و زیرساخت‌ها فراهم باشد؛ نباید حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکلی برای مردم ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 در پایان گفت که کمیسیون تلفیق فردا نیز به بررسی موضوع واقعی کردن نرخ ارز ترجیحی می‌پردازد.

 
کد مطلب : ۱۱۴۰۷
نام شما

آدرس ايميل شما