۰

تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای عموم ضروری نیست

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲
کد مطلب : ۱۰۵۳۹
تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای عموم ضروری نیست
سالم خبر: گروهی از متخصصان بین المللی بر اساس بررسی های اخیر خود تاکید کردند: تزریق گسترده دوز تقویتی واکسن‌های کروناویروس ضروری نیست.

به گزارش سالم خبر، گروهی از متخصصان بین المللی از جمله کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا و سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر اساس بررسی های خود اظهار داشتند: تزریق دوز تقویتی واکسن کروناویروس برای عموم افراد ضروری نیست.

این کارشناسان تاکید کردند: لازم است شواهد بیشتری ارائه شود تا بتوان در مورد لزوم تزریق دوز تقویتی این واکسن به طور گسترده قضاوت کرد. هرچند این دیدگاه با برنامه های دولت ایالات متحده مبنی بر آغاز تزریق دوز تقویتی واکسن به بسیاری از مردم این کشور که به طور کامل در برابر بیماری واکسینه شده اند از هفته آینده، مغایرت دارد.

با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ناشی از سویه دلتا، رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرده که ممکن است مصونیت در برابر بیماری در افرادی که پیش از این واکسینه شده اند، کاهش پیدا کند و تزریق دوز تقویتی راهی برای بهبود ایمنی در برابر این بیماری است.

با این حال کارشناسان سازمان جهانی بهداشت استدلال کرده اند که هنوز برای تزریق دوز اول در سراسر جهان به واکسن نیاز داریم.

محققان تاکید کردند: هرگونه تصمیم گیری در مورد ضرورت تزریق دوز تقویتی یا زمان بندی تزریق دوز سوم باید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق داده های بالینی یا اپیدمیولوژیک یا هر دو مورد باشد که نشان دهنده کاهش مداوم و معنی دار ابتلا به نوع شدید بیماری باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته این کارشناسان و محققان در حال حاضر شواهد موجود تایید کننده ضرورت تزریق دوز تقویتی (یادآور) واکسن های کرونا به عموم مردم نیست.
کد مطلب : ۱۰۵۳۹
نام شما

آدرس ايميل شما