۰

آیین‌نامه واردات دارو و تجهیزات پزشکی تصویب شد

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۶۰۴۸
آیین‌نامه واردات دارو و تجهیزات پزشکی تصویب شد
سالم خبر: آیین‌نامه واردات دارو و تجهیزات پزشکی در جلسه هیات وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تصویب شد.
 
به گزارش سالم خبر از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، براساس آیین‌نامه مذکور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سازمان غذا و دارو مکلف است مجوز لازم جهت واردات دارو، تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز کشور با کیفیت و استاندارد موردنظر را که در داخل کشور، مشابه آن تولید نمی‌شود و یا کافی نیست از طریق فرآیند رقابتی به واردکنندگانی که با کمترین قیمت تأمین می‌کنند، صادر کند.
 
واردات کالای موضوع این آیین‌نامه براساس فهرستی است که سازمان غذا و دارو به صورت دوره‌ای منتشر و مطابق آن، سازمان می‌تواند در چارچوب ضوابط آیین‌نامه فوق برای مدت مشخص و محدود از ظرفیت سایر واردکنندگان استفاده نماید.
 
به منظور حصول اطمینان از کیفیت، ایمنی، اثربخشی و تضمین اصالت، اولویت واردات کالا از طریق نمایندگان رسمی شرکت های سازنده مربوط، مستلزم فرآیند ثبت اقلام مربوط در سازمان مورداشاره و رعایت کلیه مقررات، آیین‌نامه‌ها و ضوابط ثبت دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی است.
 
همچنین، توزیع و عرضه کالای موضوع این آیین‌نامه، پس از اخذ مجوز توزیع از سازمان غذا و دارو و در شبکه توزیع مجاز، امکان‌پذیر خواهد بود و در صورت لزوم، اولویت و نحوه توزیع از سوی این سازمان تعیین خواهد شد.
 
کد مطلب : ۶۰۴۸
نام شما

آدرس ايميل شما