۰

هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۹۰۸۳
هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا
سالم خبر: این موضوع نه تنها سبب شیوع کرونا می‌شوند بلکه عوارض جبران‌ناپذیر را در افراد به همراه خواهد داشت.
 
به گزارش سالم خبر، حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره اعمال زیبایی در شرایط کرونا اظهار داشت: در کشور ما افرادی از گروه‌های مختلف پزشکی که اموزش های لازم را در زمینه جراحی زیبایی ندیده اند مبادرت به انجام جراحی‌های زیبایی می‌کنند که این موضوع می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیماران به همراه داشته باشد.
 
وی افزود: این در حالی است که فقط حدود ۳۵۰  نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کشور وجود دارد که همه این جراحان مطابق دستور العملهای صادره از سوی وزارت متبوع در شرایط همه گیری کرونا ،تمام مراقبت های پیشگیری از ابتلا به کرونا قبل، حین و بعد از اعمال جراحی را مدنظر قرار می‌دهند و پروتکل‌ها توسط آنها به صورت کامل رعایت می‌شود.
 
دبیر انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: در حال حاضر فوق تخصص‌های جراحی پلاستیک اعمال جراحی ترکیبی ( چند عمل همزمان)و همچنین از انجام عمل‌های طولانی به شدت پرهیز می‌شود.
 
 فتحی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر افرادی با عنوان جراحی زیبایی اقدام به جراحی در سطح کشور می‌کنند و نه تنها پروتکل های بهداشتی توسط آنها رعایت نمی‌شود بلکه به دلیل اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند و دوره‌های مربوطه در مدت زمان لازم را طی نکرده‌اند، جراحی آنها خطرآفرین است ومتاسفانه مکررا شاهد بروز صدمات جبران ناپذیری از سوی انها هستیم.
 
این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ضمن هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: انجام جراحی‌های زیبایی در همه کشورهای دنیا در شرایط کرونا افزایش یافته که دور کاری ها و در خانه ماندن از عوامل ان است چرا که افراد دوره استراحت و بهبودی عمل  را در منزل سپری می‌کنند. البته شرایط در کشور ما متفاوت است و در ایران نه تنها افزایش نیافته بلکه کمتر هم شده است.
کد مطلب : ۹۰۸۳
نام شما

آدرس ايميل شما