۰
محمد میرزابیگی، معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و ایثارگران:

بنیاد شهید بالاخره مجوز واردات دارو و لوازم توانبخشی گرفت

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۳
کد مطلب : ۱۶۲۹۰
بنیاد شهید بالاخره مجوز واردات دارو و لوازم توانبخشی گرفت
سالم‌خبر: معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، خبر داد: به رغم تولید داخل برخی داروهای جانبازان اما مورد استفاده جانبازان نیست و با پیگیری‌های صورت گرفته توانسته ایم مجوز واردات و خرید ۳۵ قلم انواع دارو و لوازم توانبخشی مورد نیاز به مدت دو سال بگیریم.

محمد میرزابیگی با اشاره به موضوعات سلامت محور درخصوص جامعه ایثارگران گفت: ما برنامه‌ای را دراین خصوص طرح ریزی کرده ایم که در مرحله اول آن پایش عمومی صورت می‌گیرد. در پایش عمومی معمولا مراجعه به جامعه هدف و ایثارگران و خدمات ارائه می‌شود خوشبختانه در حدود ۵۰۰ موضوع سلامت محور اطلاعات ثبت و دسته بندی شده است به طور مثال تعداد والدین شهدا و جانبازانی که مبتلا به فشارخون هستند در این پایش شناسایی و ثبت شده اند در این سطوح با پایش اولیه و عمومی همه موارد شناسایی شده‌اند.

معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ما بنا داریم در ادامه پایش عمومی پایش تخصصی را انجام دهیم و گروه‌های هدف جداسازی شده و در هر گروه و دسته قرار بگیرند و کار مراقبتی و درمانی به این گروه‌ها انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پایش عمومی برای عموم جامعه هدف بوده و پایش تخصصی برای افرادی است که با بیماری مزمن شناسایی شده‌اند و در مرحله بعد اعزام این
افراد در صورت لزوم به نقاهتگاه است. بعد از نقاهتگاه‌ها در صورت لزوم اعزام به بیمارستان صورت می‌گیرد تا امروز با ۸۱۰ بیمارستان کشور بیمه دی قرارداد داشته و ارایه خدمات از طریق بیمه دی در این بیمارستان‌ها به جامعه هدف ما ارایه می‌شود.

وی با اشاره به خدمات بیمه‌ای گفت: قرارداد ما با بیمه دی سالانه حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است و جامعه هدف تحت پوشش ما از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند. لیست انتظار مراکز درمانی که با بیمه دی قرارداد داشتند از ۸ الی ۹ ماه به ۳ الی ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: همچنین بازپرداخت هزینه‌های جامعه هدف از طریق بیمه نیز به روز شده است. تامین وسایل مصرفی جانبازان از ویلچر تا اندام مصنوعی و غیره از دیگر وظایف ما است. تامین این اقلام به دلیل تحریم‌ها گاهی با مشکل مواجه می‌شود و همانطور که رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اعلام کرده اند مجبور می‌شویم دارو‌ها و برخی اقلام را به صورت چمدانی وارد کشور کنیم بسیاری از این دارو‌ها در کشور تولید نمی‌شود و ما از شرکت‌های دانش بنیان تقاضا داریم تا در این خصوص ورود کرده و اقلام مصرفی را برای ما تولید کنند و ما هم به شرط تایید کیفیت از سوی جامعه هدف از این شرکت‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی
ادامه داد: اگرچه برخی از این اقلام در کشور تولید می‌شود، اما مورد استفاده جانبازان نیست و با پیگیری‌های صورت گرفته توانسته ایم مجوز واردات و خرید ۳۵ قلم انواع دارو و لوازم توانبخشی مورد نیاز به مدت دو سال بگیریم.

میرزابیگی با اشاره به آموزش ۱۰ هزار نفر به عنوان همراه جانباز گفت: این افراد در حوزه سلامت و با عنوان ایثار یار و درخصوص والدین شهدا به عنوان سالمندیار به جامعه هدف ما خدمت می‌دهند. این افراد توسط خانواده و ایثارگر معرفی می‌شوند و یا یک فرد از خانواده و یا فردی است که مورد اعتماد خانواده است.

معاون سلامت و توانمندسازی اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره پرونده الکترونیک گفت: مخاطبان بیمه تکمیلی ما حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر هستند و تاکنون برای یک میلیون و ۴۲۰ هزار نفر از جامعه هدف بنیاد شهید ایجاد شده است. تمام کسانی که در حوزه خدمات بیمه‌ای از ما خدمات دریافت می‌کنند دارای پرونده الکترونیک خواهند شد. در پرونده الکترونیک این افراد همه موضوعات مرتبط با بیماری این افراد درج شده است. به زودی نیز به سمت نرم افزاری کردن خدمات خواهیم رفت.

وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز واردات و خرید ۳۵ قلم انواع دارو و لوازم توانبخشی مورد نیاز به مدت دو سال اخذ شده و همچنین طرح دارویار در فاز اول برای والدین شهدا انجام شده است.
کد مطلب : ۱۶۲۹۰
نام شما

آدرس ايميل شما