۰
احمد آتش هوش، عضو هیئت مدیره فدراسیون اقتصاد سلامت

قانون به صراحت دولت را از قیمت‌گذاری دستوری منع کرده است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب : ۱۵۷۴۸
قانون به صراحت دولت را از قیمت‌گذاری دستوری منع کرده است
سالم‌خبر: عضو هیئت مدیره فدراسیون اقتصاد سلامت در نشست امروز فدراسیون اقتصاد سلامت با اشاره به اینکه قیمت گذاری دستوری می تواند عملکرد نظام سلامت کشور را تحت تاثیر قرار دهد بیان داشت: هرچند قانون به صراحت دولت را از قیمت گذاری دستوری منع کرده است اما می بینیم که دولت ها استفاده از یک بند الحاقی همچنان بر ادامه قیمت گذاری دستوری اصرار دارند.

احمد
آتش هوش افزود: در بخشی از برنامه هفتم توسعه دولت مکلف به قمیت گذاری بسیاری از محصولات سلامت‌محور شده است که یک تناقض فاحش با کلان برنامه محسوب می‌شود.

وی گفت: اجزای برنامه باید از کلان تبیعیت کنند اما در مجلس و کمیسیون تلفیق بندی اضافه شده است که دولت را بر خلاف اصل منع قیمت‌گذاری، ملکف کرده که در طول برنامه نسبت به قیمت‌گذاری
تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، مکمل‌ها، فرآورده‌های دارویی، واکسن و... اقدام کند. امیدواریم این مساله در خود مجلس و در زمان ویرایش نهایی مورد اصلاح قرار بگیرد و حذف شود. یا در مرحله شورای نگهبان دوستان نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

آتش هوش همچنین تاکید کرد: نکته دیگر این است که حوزه صدور IRC برای محصولات سلامت‌محور را به شدت گسترده
و هزینه‌های غیرموجهی را به تمام فعالان این حوزه تحمیل کرده‌اند. این موضوع را در هیئت مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد مطرح کردیم و در سال ۹۹ مصوبه‌ای صادر شد که سازمان غذا و دارو را مکلف می‌کرد با تشکل‌های ذی‌ربط جلسه داشته و در خصوص اصلاح این بخشنامه اقدام کند. هنوز این جلسه برگزار نشده و در حال پیگیری آن هستیم.
 
کد مطلب : ۱۵۷۴۸
نام شما

آدرس ايميل شما