۰
محمد رئیس زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در مراسم گرامیداشت زنده یاد دکتر منوچهر دوایی،استاد برجسته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

برخی هوشمندانه شأن پزشکان را زیر سؤال می‌برند

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۱
کد مطلب : ۱۵۷۳۱
برخی هوشمندانه شأن پزشکان را زیر سؤال می‌برند
سالم‌خبر: رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به شخصیت والای مرحوم منوچهر دوایی در علم پزشکی،گفت: برخی افراد هوشمندانه شأن پزشکان را زیر سؤال می‌برند.

محمد رئیس زاده در مراسم گرامیداشت زنده یاد دکتر منوچهر دوایی،استاد برجسته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امروز یکشنبه ۲۸ آبان همزمان با روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد همچنین اظهار داشت: یکی ازضروری ترین نیازهای امروز جامعه ما و پزشکان نیازمندی به منش دکتر دوایی است.

وی ادامه داد:استاد دوایی تواضع را شرمنده می‌کرد و هیچ کس از او بدی ندید و بالاتر از این موضوع این است که  کسی که به او ظلم می‌کرد او را
می‌بخشید.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه دکتر دوایی خطبه متقین را در زندگی خود به کار گرفته بود،تصریح کرد:هیچ وقت در زمانی که در خارج از کشور بود به برنگشتن فکر نکرد.

وی متذکر شد: برخی‌ هوشمندانه شأن پزشکان را زیر سوال می‌برند. 

حسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم گفت: استاد دوایی مومن به خدا بود و سطح بالایی از دانش را آموخت که به مردم ایران خدمت کند‌؛ البته این هنر جوانمردان پایین شهر است.

وی ادامه داد: علم زمانی فضیلت است که در عرصه اعتلای خدمت به انسانیت و بشریت هزینه شود‌‌. استاد دوایی بارها و بارها دست افراد بیمار و نیازمند را گرفت
و تلاش کرد رنج انسان ها را بکاهد. 

صفار هرندی با بیان اینکه استاد دوایی در قله معرفت پزشکی و انسانی بود‌، خاطرنشان کرد: عامه مردم فقط ظواهر را می ببینند ولی برخی انسان ها به موضوعات سطحی دل مشغولی نداشته و به دراز مدت می اندیشند و باطن دنیا را می ببیند و همواره به معاد و رسیدن به پیشگاه خداوند فکر می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: استاد دوایی در اوج دانایی و علم امروزی باور به این داشت که برخی موضوعات خدایی و فراتر از قدرت انسان است.

در این مراسم از کتاب طبیب دوران که شرح حال زندگی دکتر منوچهر دوایی است با حضور خانواده این استاد برجسته پزشکی رونمایی شد.
کد مطلب : ۱۵۷۳۱
نام شما

آدرس ايميل شما