۰

300 قلم دارو کمبود داریم اما مسوولان می‌گویند کمبود دارویی نداریم

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب : ۱۵۳۱۵
300 قلم دارو کمبود داریم اما مسوولان می‌گویند کمبود دارویی نداریم
سالم‌خبر: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: حوزه سلامت اولویت دولت نیست، متاسفانه در حالی با کمبود بیش از ۳۰۰ قلم دارو در کشور مواجه هستیم که مسئولان مربوطه خبر از رفع کمبودها می‌دهند و بر این باورند که کمبود دارویی وجود ندارد و در واقع به مسائل حوزه سلامت توجه چندانی نمی‌شود و مسائل این حوزه در اولویت برنامه‌های دولت نیست.

یحیی ابراهیمی با انتقاد از اینکه پرداخت کارانه در سیستم
دولتی استان لرستان ۱۲ ماه تاخیر دارد، افزود: با این اوصاف چه انتظاری داریم که پزشکان مهاجرت نکنند؛ متاسفانه در حال حاضر با افزایش مهاجرت داروسازان، دندان پزشکان و سایر تخصص ها مواجه هستیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه تامین بودجه و اعتبارات مناسب برای حوزه سلامت باید در کانون توجه جدی قرار گیرد، ادامه داد: وزارت بهداشت باید به صورت جدی دنبال رفع مشکلات باشد؛
اغلب پزشکان به دلیل پرداخت های ناکافی رغبتی برای فعالیت در سیستم دولتی ندارند و پرداخت های نامناسب و نامنظم نارضایتی کادر درمان و به تبع آن نارضایتی مردم را در پی داشته است.

ابراهیمی با بیان اینکه افزایش سقف کارانه ها باید اولویت دولت و مجلس باشد، گفت: وضعیت پزشکان در سیستم دولتی مطلوب نیست و روز به روز هم وضعیت آن ها بدتر می شود بنابراین نیاز است که دولت در این رابطه چاره اندیشی کند.
کد مطلب : ۱۵۳۱۵
نام شما

آدرس ايميل شما