۰

آب و هوای گرم قوه بینایی را تنگ می‌کند

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۹ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب : ۱۴۸۲۵
آب و هوای گرم قوه بینایی را تنگ می‌کند
سالم‌خبر: نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد سالمندانی که در مناطق گرم‌تر زندگی می‌کنند، نسبت به افرادی که در مکان‌های خنک‌تر زندگی می‌کنند، بیشتر در معرض آسیب دیدگی جدی بینایی هستند.

به گزارش هلث دی نیوز، بر اساس مطالعه جدیدی که روی ۱.۷ میلیون نفر انجام شد، زندگی در مناطق با دمای متوسط ۶۰ درجه فارنهایت یا بالاتر، احتمال نابینایی یا مشکل بینایی حتی با عینک را افزایش می‌دهد.

«اسمه فولر تامسون»، محقق و مدیر مؤسسه دوره زندگی و پیری دانشگاه تورنتو کانادا، می‌گوید: «این ارتباط بین اختلال بینایی و دمای متوسط شهرها بسیار نگران‌کننده است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «با وجود تغییرات آب و هوایی، ما انتظار افزایش دمای جهانی را داریم. از اینرو نظارت بر اینکه آیا شیوع اختلال بینایی در بین افراد مسن در آینده افزایش می‌یابد بسیار مهم است.»

بر اساس این مطالعه، در مقایسه با افرادی که در شهرهای با دمای متوسط کمتر از ۵۰ درجه فارنهایت زندگی می‌کردند، احتمال اختلال شدید بینایی برای کسانی که در شهرهای با دمای متوسط ۵۰ تا ۵۴.۹۹ درجه زندگی می‌کردند، ۱۴ درصد بیشتر بود.

این خطر برای کسانی که در مکان‌هایی که میانگین دمای آن ۵۵-۵۹.۹۹ درجه است، ۲۴ درصد بیشتر بود. برای کسانی که در مناطق گرم‌تر زندگی می‌کنند، احتمال از دست دادن بینایی ۴۴ درصد بیشتر بود.

محققان ارتباط قوی‌تری را در سنین ۶۵ تا ۷۹ سال نسبت به افراد ۸۰ سال به بالا و برای مردان در مقایسه با زنان پیدا کردند.

به گفته محققان، مشخص نیست چرا دما چنین تأثیری بر بینایی دارد.

محققان خاطرنشان کردند که علل بالقوه این ارتباط می‌تواند افزایش قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، آلودگی هوا، عفونت‌ها و کاهش اسید فولیک با افزایش دما است./مهر
کد مطلب : ۱۴۸۲۵
نام شما

آدرس ايميل شما