۰

بیش از ۶ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب : ۱۴۴۹۴
بیش از ۶ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند
سالم خبر: مدیرعامل بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه بیش از شش میلیون و ۴۰۰ نفر تاکنون به‌صورت رایگان در کل کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: اکثر بیمه‌شدگان با حداقل پرداختی از خدمات بیمه‌ای بیمه سلامت در کشور بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سالم خبر، محمدمهدی ناصحی مدیرعامل بیمه سلامت ایران در اجلاس کشوری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در دو سال اخیر خدمات ارزشمندی توسط این سازمان در کشور انجام شده که جزو عملکردهای برتر دولت محسوب می‌شود، اظهار کرد: نظام الکترونیک سلامت بعد از ۱۸ سال در کشور آغاز شد و این حوزه  در بیمه سلامت پیشرو بود، باتوجه به کمبود امکانات و سختی‌ها برای این شکل‌گیری پرونده الکترونیک سلامت ریل‌گذاری شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به بیمه سلامت همگانی، افزود: یکی از شاخص‌های نظام سلامت بیمه است، سازمان بیمه سلامت در یکسال گذشته در مناطق کم‌برخوردار کشور حضور فعال داشت و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این مناطق تحت پوشش بیمه سلامت به‌صورت رایگان قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از شش میلیون و ۴۰۰ نفر تاکنون به‌صورت رایگان در کل کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: اکثر بیمه‌شدگان با حداقل پرداختی از خدمات بیمه‌ای بیمه سلامت در کشور بهره‌مند می‌شوند.

ناصحی با اشاره به صندوق بیماران صعب‌العلاج در سازمان بیمه سلامت، توضیح داد: هزینه درمان بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج بسیار بالا است، بنابراین بیماران نیازمندی که تحت پوشش بیمه سلامت و دارای بیمه تکمیلی نیز هستند، می‌توانند برای کاهش هزینه‌های درمان از خدمات این صندوق نیز بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: باید در تشکیل پرونده‌های بیماران صعب‌العلاج دقت لازم در استان‌ها صورت بگیرد تا بتوان از طریق صندوق بیماران صعب‌العلاج به بیماران نیازمند واقعی کمک کرد.

وی در پایان با بیان اینکه نظام ارجاع طرح پزشک خانواده یکی از برنامه‌های مهم در حوزه سلامت در سال‌جاری است، خاطرنشان کرد: در حال بازبینی برنامه‌ها هستیم و در صورت نهایی شدن برنامه‌ها و قراردادها این طرح جهت اجرا به استان‌ها اعلام خواهد شد، قطعا برای اجرای هرچه بهتر این طرح باید سازکار آن فراهم شود، نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی در اجرای طرح کاملا تاثیرگذار است.
کد مطلب : ۱۴۴۹۴
نام شما

آدرس ايميل شما