۰
امیرحسین بانکی‌پور، رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

تنها دستگاهی که نرخ ازدواج و تعداد موالید آن افزیش یافته، سپاه پاسداران است

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۳
کد مطلب : ۱۴۴۶۷
تنها دستگاهی که نرخ ازدواج و تعداد موالید آن افزیش یافته، سپاه پاسداران است
سالم‌خبر: رئیس کمیسیون قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: تنها دستگاهی که در درون خود برخلاف آمار کشور، با افزایش نرخ ازدواج مواجه بود، سپاه پاسداران بود و در شرایطی که با کاهش جمعیت و فرزندآوری مواجه‌ایم، تعداد موالید کارکنان آن افزایش یافته است.

امیرحسین بانکی‌پور امروز در همایش بزرگداشت روز ملی جمعیت با بیان این
مطلب افزود: کشور تا ۳۰ سال آینده با کاهش تعداد جوانان مواجه خواهد شد و بنابراین باید تا ۵ سال آینده به نرخ باروری ۲.۵ برسیم.

وی همچنین افزود: اگر در سیاه‌چاله پیری جمعیت بیفتیم مشکل جمعیت تا 150 سال قابل رفع نخواهد بود؛ در 30 سال آینده کشور با کاهش تعداد جوانان و افزایش سالمندان مواجه خواهد شد و بنابراین باید تا 5 سال آینده به نرخ
باروری 2.5 برسیم.

بانکی‌پور با بیان اینکه در قانون برای ترک فعل جرم‌انگاری‌های قوی در نظر گرفته شده و گفتمان جمعیت نیز منتقل شده اما اگر ادراک فاجعه‌ جمعیتی که در پیش است انجام نشود، جامعه نسبت به آثار سالمندی جمعیت آگاه نخواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 3 میلیون زوج نابارور در کشور داریم که مقرر شده 90 درصد هزینه‌های
درمان این زوجین را بیمه‌ها پرداخت کنند.

وی افزود: وزارت بهداشت به عنوان دستگاه برگزیده عملکردی در حوزه اجرای قانون جوانی جمعیت بوده است.

بانکی‌پور گفت: بدنه نخبگانی و مدیریتی کشور هنوز آن‌طور که باید نگاه ویژه به موضوع جمعیت، ندارد. متاسفانه جامعه مدیریتی دچار روزمرگی شده و حوادث را پس از رخ دادن درک می‌کند.
کد مطلب : ۱۴۴۶۷
نام شما

آدرس ايميل شما