۰
رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:

وزرات بهداشت برای تامین دارو سه میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد

تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷
کد مطلب : ۱۴۰۹۰
وزرات بهداشت برای تامین دارو سه میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد
سالم خبر: رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت برای رفع نیاز دارو و تجهیزات پزشکی به سه میلیارد دلار ارز نیاز دارد.

به گزارش سالم خبر، حسین‌علی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح خط تولید پاراآمینوفنل در شازند، افزود: تامین دارو و امنیت از وظایف حاکمیت است که امنیت با تلاش شهدا محقق شده و این مقوله اکنون در کشور قابل قبول است.

وی بیان کرد: با وجود تلاش‌های زیاد، شعاری که روی دفاتر بیمه بیان شده، محقق نشده است.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از چند داروخانه در اراک سرکشی صورت گرفت و همه جا افزایش قیمت وجود دارد.

شهریاری اظهار کرد: در حوزه دارو و نقدینگی مشکلات جدی وجود دارد و از مهرماه ۱۴۰۰ تاکنون نگرانی‌های زیادی در بحث تامین دارو وجود دارد و با سران سه قوه، مکاتباتی انجام شده است.

وی عنوان کرد: ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود اما ۷۰ درصد مواد اولیه تهیه دارو از چین و هند وارد می‌شود.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: دارو مقوله مهمی است که برنامه و بودجه برای تامین ارز در این بخش مهم همکاری لازم را ندارد.

شهریاری گفت: امسال ۶۹ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین دارو گذاشته شده اما به طور قطع مشکلات این بخش در سال آینده وجود دارد.
کد مطلب : ۱۴۰۹۰
نام شما

آدرس ايميل شما