۰
بیژن نوباوه، نماینده مجلس خبر داد:

بسیاری از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور غیرقانونی اخراج شده‌اند، چرا؟!

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۱۳۸۰۰
بسیاری از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی به طور غیرقانونی اخراج شده‌اند، چرا؟!
سالم خبر: یک نماینده مجلس، گفت: طی چند روز گذشته توسط وزارت بهداشت و درمان، تلاش‌های بسیار گسترده و تماس‌های متعددی با نمایندگان استیضاح کننده برای انصراف از استیضاح صورت گرفته و قول‌های غیرمنطقی داده شده، در حالی که استیضاح، استیفای حقوق ملی است. مگر می‌توان از حق ملی و مردم صرف نظر کرد؟

بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با اشاره به استیضاح وزیر بهداشت و درمان گفت: طرح استیضاح پس از حدود یک سال تلاش برای اصلاح برخی از مشکلات در حوزه بهداشت، درمان و دارو، در دستور کار برخی نمایندگان قرار گرفته است؛ در مورد این مشکلات دیداری با وزیر داشتم و چندین مرتبه هم سوال طرح کردم و ایشان برای پاسخ به سوالات در کمیسیون بهداشت حاضر شد،
اما توضیحاتش قانع کننده نبود.

وی با انتقاد از وجود مشکلات گسترده در حوزه بهداشت و درمان افزود: در دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله تهران با مشکلات بسیار جدی مانند اخراج بسیاری از اساتید به صورت غیرقانونی مواجهیم و حتی سازمان بازرسی کل کشور با ارسال نامه‌ای رسمی اعلام کرد که بسیاری از این برکناری و بازنشسته کردن‌ها غیرقانونی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی هم به تخلفات و گزینش افراد فاقد صلاحیت و دارای فساد اخلاقی در دانشگاه علوم پزشکی تهران ورود کرده اند، البته در کنار این مشکلات شاهد کمبود جدی دارو و رانت و کارتل‌های بسیار بزرگ هستیم.

نوباوه وطن یادآور شد: در این رابطه اظهارنظر‌هایی
مطرح می‌شود که دارو‌ها عرضه و توزیع نمی‌شوند و مشکلات زیادی سد راه توزیع آنتی بیوتیک وجود داشته است؛ در وزارت بهداشت با رانت و ضعف بسیار شدید مدیریتی روبرو هستیم و از مسئولان داخلی شنیدیم که کسانی هستند که ادعا می‌کنند وزیر را اداره می‌کنند و همین افراد امروزه مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده اند. منافع مردم در حوزه بهداشت و سلامت مورد توجه جدی ما است و به طور قطع استیضاح را دنبال و عملیاتی می‌کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: متاسفانه طی چند روز گذشته توسط وزارت بهداشت و درمان، تلاش‌های بسیار گسترده و تماس‌های متعددی با نمایندگان استیضاح کننده برای انصراف از استیضاح صورت گرفته و قول‌های غیرمنطقی داده شده، در حالی که استیضاح،
استیفای حقوق ملی است. مگر می‌توان از حق ملی و مردم صرف نظر کرد؟ وزیر باید بتواند در مورد مشکلات توضیح دهد تا مردم قانع شوند. نمایندگان نیز به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنند. البته برخی مطرح می‌کنند که نمایندگان حب و بغض شخصی دارند! آیا پیگیری مطالبات مردم حب و بغض شخصی است؟.

نوباوه تصریح کرد: از هیات رئیسه مجلس توقع داریم که در اسرع وقت استیضاح عین اللهی را اعلام وصول کند؛ استیضاح با امضای ۵۶ نماینده تحویل هیات رئیسه شد و پس از آن هم ۳ نماینده دیگر آن را امضا کردند که در حال حاضر به ۵۹ امضا رسیده است. قطعاً هرکس که بدون دلیل بخواهد که از استیضاح انصراف دهد، در مورد حقوق مردم کوتاهی کرده و ما قطعاً موضوع استیضاح را با شدت و حدت پیگیری خواهیم کرد.
کد مطلب : ۱۳۸۰۰
نام شما

آدرس ايميل شما