۰

جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا بسیار نزدیک‌ است

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب : ۱۳۴۸۲
جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا بسیار نزدیک‌ است
سالم خبر: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کووید-۱۹ بسیار نزدیک‌تر است.

به گزارش سالم خبر، سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا بسیار نزدیک‌تر است، در عین حال این سازمان هشدار داد که اومیکرون همچنان به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است. دلیل این امر این است که اومیکرون به طور قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود یعنی سویه دلتا، بیشتر قابل انتقال است و به دلیل شدت انتقال، همچنان باعث مرگ و میر قابل توجهی می‌شود.

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری در ژنو گفت: ما به این مرحله که بتوانیم بگوییم مرحله اضطراری همه‌گیری به پایان رسیده است بسیار نزدیک‌تر هستیم، اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

وی افزود: شکاف‌ها در نظارت، آزمایش، توالی‌یابی و واکسیناسیون در حال ایجاد شرایطی برای ظهور نگرانی جدیدی است که می‌تواند باعث مرگ و میر قابل توجهی شود.

آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که تعداد مرگ و میر‌های هفتگی گزارش شده به این سازمان طی پنج هفته گذشته اندکی کاهش یافته است، اما در هفته گذشته بیش از ۸۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند که حداقل ۹۰ درصد از جمعیت جهان در حال حاضر به دلیل ابتلا به عفونت یا واکسیناسیون، تا حدودی نسبت به ویروس کرونا مصونیت دارند.

براساس گزارش شینهوا، تنها در هفته گذشته حداقل ۲.۵ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان گزارش شده است. برخی بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری می‌تواند در برخی از کشور‌ها تا پنج برابر بیشتر باشد به این معنی که ویروس هنوز به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است.
کد مطلب : ۱۳۴۸۲
نام شما

آدرس ايميل شما