۰
حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمبودهای دارویی را بارها هشدار دادیم، توجه نکردند

تاریخ انتشار :
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶
کد مطلب : ۱۳۴۲۰
کمبودهای دارویی را بارها هشدار دادیم، توجه نکردند
سالم‌خبر: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: کمبود اقلام دارویی در کشور از حدود یک سال پیش قابل پیش‌بینی و پیشگیری بود.

حسینعلی شهریاری، افزود: از اوایل پاییز سال گذشته به صورت مستمر و مکرر در جلسات ستاد کرونا اعلام کردم که فکری به حال کمبود دارو بشود ولی به علت کوتاهی مشکلات کنونی ایجاد شد.

وی بیان کرد: در یک سال گذشته
به طور مکتوب به سران سه قوه اعلام کردیم که این طرح نقدی سازی‌ یارانه‌ها، مردم را در بخش تامین دارو با مشکل مواجه می‌کند ولی توجه و تدبیر جدی در این زمینه نشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین با رد کوتاهی مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان در زمینه کمبود دارو در کشور گفت: خرداد ماه امسال نیز با پیش‌بینی کمبود جدی دارو در کشور
اعلام کردم که بحرانی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد و مکتوب ارسال کردم.

وی سوء مدیریت را علت اصلی کمبود دارو در کشور عنوان کرد و ادامه داد: برای مدیریت تامین دارو در کشور، کمیسیون بهداشت و درمان ۱۳ جلسه با مسئولان مرتبط برگزار کرده و مشکلات را اعلام کرد ولی با تداوم بی توجهی وضعیت فعلی پیش آمد.

شهریاری با اشاره به تداوم پیگیری کمیسیون
بهداشت و درمان مجلس برای حل مشکل کمبود دارو اظهار کرد: در این زمینه دو بار در صحن مجلس از بعد نظارتی هشدار داده‌ام مشکلات موجود به صورت شفاف بیان شده که امیدواریم حل بشود.

وی بیان کرد: خلاء قانونی برای ساماندهی مدیریت بهداشت و درمان و تامین سلامت مردم نداریم و امیدواریم که مدیریت‌های مرتبط اقدام مناسب بکنند و مشکل حل شود.
 
کد مطلب : ۱۳۴۲۰
نام شما

آدرس ايميل شما