۰
حسین شمالی، معاون برنامه‌ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو:

قیمت جدید داروها در دسترس مردم قرار گرفت

تاریخ انتشار :
شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب : ۱۲۷۲۲
قیمت جدید داروها در دسترس مردم قرار گرفت
سالم‌خبر: معاون برنامه ریزی اداره کل داروی سازمان غذا خبر داد: تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد قیمت های جدید داروها در دسترس مردم قرار گرفت.

به گزارش سالم‌خبر، حسین شمالی گفت: قیمت تمامی داروها به صورت شفاف و برخط روی سایت سازمان غذا و دارو و یا سامانه تی‌تک برای تمامی مردم قابل دسترسی است.

وی با تاکید بر اینکه قیمت
دارو برای مردم و بیماران افزایش پیدا نکرده است، تصریح کرد: ثابت ماندن قیمت برای مردم به این معنا نیست که قیمت این محصولات در کارخانه‌ها نیز افزایش نیافته است، درواقع تمامی این اختلاف و افزایش قیمت رخ داده توسط بیمه‌ها پوشش داده شده است.

شمالی ادامه افزود: مردم با داشتن بیمه و در صورت تجویز دارو توسط پزشک شاهد هیچگونه افزایش
قیمت نخواهند بود.

معاون برنامه‌ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در طرح دارویار داروهای بدون نسخه مشمول هیچگونه افزایش قیمتی نشده‌اند، اظهار کرد: مردم با مشاهده هرگونه مغایرت قیمت داروها نسبت به قیمت‌های درج شده در سایت و یا آزاد فروشی داروها در داروخانه‌ها به رغم طرف قرارداد بودن با بیمه‌ها،
می‌توانند با شماره ۱۹۰ و یا اطلاع به دانشگاه‌های علوم پزشکی این تخلفات را گزارش کنند.

وی تصریح کرد: سازمان غذا و دارو قیمت تمامی داروها را به صورت شفاف و برخط روی سایت خود منتشر کرده و هموطنان با مراجعه به سایت http://irc.fda.gov.ir/nfi و یا برنامه سامانه تی‌تک و اسکن QR کد روی بسته محصولات در لحظه قیمت دارو را مشاهده کنند./مهر
کد مطلب : ۱۲۷۲۲
نام شما

آدرس ايميل شما