۰
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو:

گمرک درباره مجوز تخلیه به محموله‌های خارج از نظارت وزارت بهداشت، پاسخگو باشد

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸
کد مطلب : ۱۲۵۱۰
گمرک درباره مجوز تخلیه به محموله‌های خارج از نظارت وزارت بهداشت، پاسخگو باشد
سالم خبر: درصورتی که کالایی با IRC وارد گمرک شده باشد، اقدامات لازم به منظور ترخیص به صورت سیستمی و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

به گزارش سالم خبر، حمیدرضا اینانلو مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: اظهار کرد: تمامی مجوزها برای محموله‌های وارداتی دارو از ۶ ماه قبل، توسط سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک بارگذاری می‌شود.

وی افزود: کامنت مربوط به اصلاح تعرفه در سامانه تیتک در کمتر از یک روز توسط کارشناس انجام و نامه‌های حداقل اسناد در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه سازمان غذا و دارو هیچ اطلاعی نسبت به محموله‌های وارد شده بدون ثبت سفارش نداشته و بدیهی است که رسیدگی و ترخیص آن از حیطه وظیفه این سازمان خارج است، تصریح کرد: گمرک باید درخصوص چرایی صدور مجوز تخلیه بار به محموله‌های فاقد هرگونه ثبت سفارش و خارج از نظارت وزارت بهداشت است، پاسخگو باشد.

بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، وی گفت: گمرک باید به‌صورت آنلاین ورود کالاها را به اطلاع دستگاه های صادرکننده مجوز برساند تا در صورت داشتن مجوز ترخیص به سرعت انجام شده و در صورت نداشتن مجوز، کالا مرجوع شود.
کد مطلب : ۱۲۵۱۰
نام شما

آدرس ايميل شما