۰
یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

تخلف یک سری افراد در ارز ترجیحی دارو آشکار است

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب : ۱۲۴۳۹
تخلف یک سری افراد در ارز ترجیحی دارو آشکار است
سالم‌خبر: یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: از ابتدای مجلس یازدهم مصمم به حذف ارز 4200 تومانی بودیم، ولی به‌دلیل تورم و همچنین نبود اراده در دولت دوازدهم این مهم محقق نشد. مجلس این مهم را در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در اختیار دولت سیزدهم قرار داد و دولت به این نتیجه رسید به جای یارانه دادن به یک‌سری افراد که به نوعی تخلف‌شان آشکار است در بحث حذف ترجیحی تصمیم به حذف ارز ترجیحی گرفت و اینکه یارانه را دراختیار انتهای حلقه یعنی مصرف کننده قرار دهد.

محمدعلی محسنی بندپی،عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهارکرد: در حوزه دارو وخرید تجهیزات پزشکی ارز ترجیهی
به ۲۰ شرکت دارویی داده می شد و این رویه نیازمند اصلاح بود اما نسبت به حذف ارز ترجیحی در حوزه دارو نگرانی هایی وجود دارد، چرا که دارو به صورت خاص با سلامت مردم ارتباط و  جزء کالاهای حیاتی به شمار می رود لذا حذف ارز ترجیحی برای دارو، می تواند تبعات سنگینی برای کشور به همراه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: افزایش قیمت دارو منجر به سرگردانی بیماران می شود. این موضوع تاخیر در درمان بیمار و در نهایت تشدید بیماری و هزینه سنگین برای بیمار می شود و هم نظام سلامت با چالش های زیادی مواجه خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: ما اگر بخواهیم نظم
اقتصادی کشور را اصلاح کنیم باید با نظارت و کنترل بازار به هدف خود برسیم.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه ضعف نظارت مجلس و دولت نباید با وارد کردن فشار بر دوش مردم جبران شود، تصریح کرد: مجلس باید قدرت نظارتی خود در را در جامعه نشان دهد و دولت نیز باید بیش از گذشته در این حوزه وارد میدان شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس، گفت: در حال حاضر دولت تصمیم گرفته جراحی بزرگ اقتصادی انجام دهد و در این مسیر مجلس نیز مکلف است تا با دولت همراهی لازم را داشته باشد و نسبت به خلاهای موجود در این مسیر هشدارهای لازم را بدهد.
 
کد مطلب : ۱۲۴۳۹
نام شما

آدرس ايميل شما