۰
جدیدترین آمار پاندمی کووید:

ایران با رتبه 15 در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۱۱۹۲۶
ایران با رتبه 15 در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا
سالم‌خبر: ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۷۱ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۲۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۱ میلیون و ۹۰ هزار و ۹۰۱ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۷۴ هزار و ۴۸۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۲۵ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۷۱۴ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به
کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۵.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی
کرونا


بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۸۲۶,۳۷۱ ۱,۰۰۸,۱۵۹
۲ هند ۴۳,۰۲۸,۱۳۱ ۵۲۱,۳۷۴
۳ برزیل ۲۹,۹۹۵,۶۳۸ ۶۶۰,۱۹۲
۴ فرانسه ۲۵,۸۹۵,۵۸۶ ۱۴۲,۴۷۵
۵ آلمان ۲۱,۵۸۸,۶۱۴ ۱۳۰,۵۲۹
۶ انگلیس ۲۱,۲۱۶,۸۷۴ ۱۶۵,۵۷۰
۷ روسیه ۱۷,۸۸۰,۰۳۸ ۳۶۹,۴۰۴
۸ ترکیه ۱۴,۸۸۵,۷۱۰ ۹۸,۱۱۹
۹ ایتالیا ۱۴,۷۹۰,۸۰۶ ۱۵۹,۶۶۶
۱۰ کره جنوبی ۱۳,۸۷۴,۲۱۶ ۱۷,۲۳۵

همچنین ایران با مجموع
هفت میلیون و ۱۶۶ هزار و ۳۷۱ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۲۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، تایلند، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
 
کد مطلب : ۱۱۹۲۶
نام شما

آدرس ايميل شما