۰

تصویب تزریق سه روزه رمدسیویر در کلینیک‌های سرپایی در کشور

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب : ۱۱۵۱۵
تصویب تزریق سه روزه رمدسیویر در کلینیک‌های سرپایی در کشور
سالم‌خبر: دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا خبر داد: تزریق رمدسیویر در کلینیک‌های سرپایی و بستری موقت که قبلا از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت مجوز دارند، برای افرادی که تا ۷ روز از شروع علائم آنها گذشته باشد و واجد عوامل خطر و بیماری‌های زمینه‌ای و نقص ایمنی باشند به صورت ۳ روزه مورد استفاده
قرار می‌گیرد.

حمیدرضا جماعتی همچنین افزود: باتوجه به روند افزاینده تعداد موارد مثبت مبتلا به اُمیکرون در سراسر کشور به نظر می‌رسد که نزدیک به پیک اُمیکرون باشیم.

وی اظهار داشت: در جلسه روز گذشته کمیته علمی برای پیشگیری از موج سنگین کرونا، بحث و بررسی های زیادی شد. یکی از توصیه ها این بود
که استفاده از ماسک در تمامی مجامع، سازمانها، ادارات، دانشگاهها و تمامی محل های تجمع مسقف، الزامی شود و از ماسک های استاندارد استفاده شود؛ چراکه ماسک های پارچه ای، کارایی چندانی ندارند و ماسک های استاندارد و سه لایه برای افراد عادی، مورد تایید است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا تاکید کرد: باتوجه به
مطالعاتی که در مورد اثرات واکسیناسیون انجام شده، توصیه کمیته علمی این است که مردم سریعا نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کنند؛ چراکه تزریق دُز سوم، می تواند بیش از ۸۰ درصد از بستری شدن در بیمارستان‌ها پیشگیری کند. همچنین واکسیناسیون کارکنان سازمان‌ها و ادارات دولتی، باید الزامی شود.

 
کد مطلب : ۱۱۵۱۵
نام شما

آدرس ايميل شما