۰

آمار مبتلایان به اومیکرون به 159 نفر رسید

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب : ۱۱۳۲۶
آمار مبتلایان به اومیکرون به 159 نفر رسید
سالم خبر: سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی از شناسایی ۱۵۹ فرد مبتلا با اومیکرون در کشور خبر داد.

به گزارش سالم خبر، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی از شناسایی ۱۵۹ فرد مبتلا با اومیکرون در کشور خبر داد.

 محمد هاشمی در این توئیت تصریح کرد: «وارد مثبت شناسایی شده اومیکرون در کشور تا روز شنبه ۱۱ دی ماه: تهران ۲۸، بوشهر ۳، هرمزگان ۴۵، مشهد ۳۵، مازندران ۹، بابل ۴، اصفهان ۹، زاهدان ۶، یزد ۸، تبریز ۳، شیراز ۲، قم ۳، اراک ۱، البرز ۱، ارومیه ۱، شهرکرد ۱ مورد. مجموع تایید شده ۱۵۹ مورد.» 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۸ آذر مشاهده سویه اومیکرون کرونا در ایران را تایید کرد. 

کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت، نخستین مبتلا به اُومیکرون در ایران فردی ساکن تهران است از امارات متحده عربی وارد کشور شده است.

محققان آفریقای جنوبی گونه‌ای جدید از ویروس کرونا را شناسایی کردند که با عنوان B.۱.۱.۵۲۹ شناخته می‌شود و دارای جهش‌های چندگانه است.

سازمان بهداشت جهانی، این گونه جدید را به عنوان یک گونه نگران کننده معرفی و بر اساس ترتیب الفبای یونانی، آن را «اومیکرون» نام‌گذاری کرده است.

کرونا تاکنون چهار جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا، گاما و دلتا داشته و اومیکرون جدیدترین نسخه جهش یافته این ویروس است.
کد مطلب : ۱۱۳۲۶
برچسب ها
امیکرون
نام شما

آدرس ايميل شما