۰
پیام طبرسی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

نه واکسن می‌زنیم نه قرنطینه می‌کنیم اینگونه کرونا کنترل نمی‌شود

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۹۴۸۴
نه واکسن می‌زنیم نه قرنطینه می‌کنیم اینگونه کرونا کنترل نمی‌شود
سالم‌خبر: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اوج گیری کرونا در کشور گفت: ما نه محدودیت اعمال می‌کنیم و نه واکسیناسیون را انجام می‌دهیم، پس نباید انتظار داشته باشیم که بیماری خود به خود کنترل شود.

پیام طبرسی، با تاکید بر ضرورت اعمال محدودیت‌ها از سوی مسئولان، تصریح
کرد: در حال حاضر کرونا در تمام دنیا دوباره اوج گرفته و این مسئله نشان داد این ویروس، ویروسی نیست که با حرف و بدون عمل بتوان با آن مقابله کرد.

وی ادامه داد: کشورهایی که همزمان در چند جبهه برای مبارزه با کرونا عمل می‌کنند می‌توانند موفق شوند که یکی از نمونه‌های آن، کشور انگلیس است که به صورت
همزمان در حال واکسیناسیون و اعمال محدودیت است و با این اقدامات در حال حاضر میزان مرگ و میر را از ۱۵۰۰ نفر به صفر رسانده است.

طبرسی با اشاره به موج شدید بیماری و مرگ و میر در ترکیه، گفت: در حال حاضر واریانت انگلیسی در کشور ما غالب است و اگر واریانت آفریقایی و برزیلی از طریق سفر در کشور ما غالب شود،
واکسن‌های فعلی نیز دیگر برای آنها مؤثر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در برزیل بر اثر کرونا فوت می‌کنند، افزود: این مسائل نشان دهنده آن است که علاوه بر لزوم اعمال محدودیت در داخل کشور، باید برای ورود به کشور نیز محدودیت اعمال شود.
کد مطلب : ۹۴۸۴
نام شما

آدرس ايميل شما