۰

بازیگران اصلی داستان واکسن کرونا در کشور کسان دیگرند

اکبر عبدالهی‌اصل، مدیرکل اسبق داروی سازمان غذا و دارو/ یادداشت
تاریخ انتشار :
شنبه ۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۹۴۱۶
بازیگران اصلی داستان واکسن کرونا در کشور کسان دیگرند
سالم‌خبر: در بازی سیاست و سیاست بازی اولین و بهترین هدف برای زدن، نقاط سوق‌الجیشی حریف است. 

وقتی شبکه ایران اینترنشنال که  تحت نفوذ بن سلمان بوده و قطعا طرفدار ایران نیست و از هر گونه ایجاد بدبینی مردم نسبت به حاکمیت و عملکرد دولت ایران سود می‌برد، قرار باشد نقاط قوت نظام سلامت ایران را هدف قرار دهد،  چرا سراغ مدیران چهار سال پیش که خود در طول چندسال گذشته آماج حملات مسئولین فعلی وزارت بهداشت و رفقای ایشان بوده اند و اکنون هیچ مسوولیتی ندارند، رفته و اسمی از مدیران و تصمیم سازان جدید و در راس کار و روابطشان نمی‌برد؟

به نظر می‌رسد عملکرد تصمیم سازان و تصمیم گیران حوزه سلامت و دارو در سالیان قبل در تضاد با اهداف بن سلمان و رسانه هایش بوده است در غیر اینصورت کاملا پیدا است که چه شرکتهایی قرار است واکسن وارد کنند و از چه جاهایی مورد حمایت قرار میگیرند. آشکار است که دروغ‌پراکنی شبکه ایران اینترنشنال تنها برای ردگم کردن است.

توجه داشته باشید که در داستان واکسن کرونا، بازیگران اصلی تا به حال مجموعه‌های برکت، پاستور و اکتوور بوده اند. به جز برکت، دو مجموعه پاستور و اکتوور با حمایت آشکار و نهان مسئولین وزارت بهداشت وارد این صحنه شده‌اند و به ترتیب طرف حساب شرکت‌های کوبایی و روسی شده اند. ساختار این مجموعه‌ها به نحوی نیست که توسعه دهنده دانش فنی بوده و متاسفانه دانش و نوآوری از آنها به نسل بعد انتقال نمی‌یابد.

به عبارتی در حد دستگاه پرکنی واکسن باقی می‌مانند و دانش تولید واکسن های جدید و سایر داروهای نوین دیگر  توسط آنها در کشور بومی سازی نمی‌شود. در سیستم سیاستگذاری فعلی سلامت، به جز آنهایی که اشتراک منافع دارند  چه کسانی ممکن است مانع این بلایی که سر نوآوری ایران می‌آید باشند؟  هر دشمن دیگری هم  به جای بن‌سلمان و نتانیاهو بود، امثال دیناروند را می‌زدند که هرگز هوس نکنند در کشور ایران فضای توسعه نوآوری را فراهم کنند.
کد مطلب : ۹۴۱۶
نام شما

آدرس ايميل شما