۰

کرونای انگلیسی کمتر از ۳ روز ریه را درگیر می‌کند

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : ۹۲۹۸
کرونای انگلیسی کمتر از ۳ روز ریه را درگیر می‌کند
سالم خبر: رفتار ویروس کرونای انگلیسی بسیار عجیب و غریب است و در عرض ۲ تا ۳ روز ریه را درگیر می‌کند.

به سالم خبر، پیر حسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور  و رییس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی در برنامه سلام صبح بخیر ایران درباره اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: گام چهارم مبارزه با ویروس کرونا در قالب یک طرح محله محور به نام شهید سلیمانی شروع شد. این طرح با هدف اینکه بتوانیم شبکه انتقال ویروس را قطع و مبتلایان را کاهش دهیم و علاوه بر آن کاهش فوتی‌ها را داشته باشیم شروع شد. با شروع این طرح همه مردم و دستگاه‌ها کمک و همکاری کردند و به اهداف خوبی رسیدیم.

کولیوند افزود: در طرح شهید سلیمانی با اقدامات سه تیم حمایتی، مراقبتی و نظارتی شروع به کار کردیم و این اقدامات هنوز ادامه دارد. به تازگی در قالب عملیات ویژه‌تر فعالیت خودمان را بیشتر می‌کنیم. تیم‌های عملیاتی توسط بسیج جامعه پزشکی و سردار سپهر در حال فعالیت هستند.

به گفته‌ این مقام مسئول، کار‌های حمایتی در طرح شهید سلیمانی به این صورت است که فرد مبتلا به کرونا در خانه خود می‌ماند و بسیج کار‌ها و نیاز‌های بیرون از منزل او را انجام می‌دهد. اگر وضعیت مالی آن‌ها خوب باشد هزینه توسط خود فرد مبتلا پرداخت می‌شود و پخت و پز و دارو و... را بسیج به درب منزل آن‌ها می‌برد تا مجبور به تردد در سطح شهر نشوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: اگر وضع مالی بیماران خوب نباشد نیاز‌هایشان توسط بسیج و خیرین تامین و مشکلات معیشتی آن‌ها رفع می‌شود.

او افزود: اگر کسی مبتلا به کرونا باشد تمام اطرافیانش تست می‌شوند. تیم‌های ما در سراسر کشور پخش هستند و خانه به خانه مراجعه می‌کنند.

کولیوند توضیح داد: فرد بهبود یافته از کرونا در صورتی که امکان جداسازی از خانواده را در منزل نداشته باشد به مراکز مراقبت ما که در تمام کشور وجود دارند، منتقل می‌شود. در این مراکز ۱۴۰ هزار تخت وجود دارد که تخت‌های هتلی هستند و در مهمان سرا‌ها، زائر سرا‌ها و هتل‌ها وجود دارند.

رئیس اورژانس کشور ادامه داد: در اجرای طرح سردار سلیمانی تیم دوم تیم‌های نظارتی هستند که در اماکن عمومی نظارت می‌کنند تا ویروس شیوع پیدا نکند. در خیلی از مراکز مغازه‌ها را پلمب کرده اند و گام چهارم مبارزه با کرونا با دقت و سرعت آغاز شده است.

رفتار ویروس کرونا عجیب و غریب است

رئیس قرارگاه شهید سلیمانی بیان کرد: در این اسکان هتلی بیماران کرونایی فرد مبتلا هزینه‌ای نمی‌دهد و تمام هزینه ها توسط دولت پرداخت می‌شود. به عنوان مثال هزینه‌ای که ما به هتل‌ها در تهران پرداخت می‌کنیم شبی ۹۰ هزار تومان است.

کولیوند با بیان اینکه هم اکنون با نوعی از جهش کرونا به نام ویروس انگلیسی مواجه هستیم، گفت: رفتار ویروس کرونا خیلی عجیب و غریب است. قدرت انتشار این ویروس خیلی زیاد است و تاثیرات سریعتری بر روی ریه می‌گذارد و بر خلاف ویروس کرونا که تا ۷ روز روی ریه اثر می‌گذاشت این ویروس در عرض ۲ تا ۳ روز ریه را درگیر می‌کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: مردم، مسئولان و دستگاه‌ها باید مراقبت بیشتری داشته باشند تا با جهش جدید‌تر گرفتاری بیشتری پیدا نکنیم.
کد مطلب : ۹۲۹۸
نام شما

آدرس ايميل شما