۰

بیماران مبتلا به دیابت همچنان با مشکل کمبود انسولین دست و پنجه نرم می‌کنند

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۸۸۴۲
بیماران مبتلا به دیابت همچنان با مشکل کمبود انسولین دست و پنجه نرم می‌کنند
 سالم خبر: یک نماینده مجلس هشدار داد: بیماران دیابتی کشور با مشکل تهیه انسولین مواجه هستند درحالی که انسولین برای بیماران مبتلا به دیابت حکم نفس کشیدن را دارد، مدت‌هاست بیماران از کمبود این دارو رنج می‌برند.
 
به گزارش سالم خبر، علی علیزاده، نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس با اشاره به گرانی تهیه انسولین که موجب عدم تهیه
این دارو برای بیماران شده است، اظهار داشت: در کشور طبق آمار رسمی ۱۱ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال که حدود ۵ میلیون نفر می‌شوند به بیماری دیابت مبتلا هستند که به انسولین نیاز دارند. همچنین از این تعداد حدود ۷۰۰ هزار نفر در روز باید چندبار انسولین مصرف کنند که موفق به دریافت آن نمی‌شوند. زیرا قیمت انسولین قلمی در بازار سیاه بسیار گزاف است و در داروخانه‌هانیز
به سختی یافت می‌شود.
 
علیزاده با بیان اینکه وزارت بهداشت برای کمک به بیماران دیابتی تلاش‌هایی انجام داده ولی همچنان بسیاری هستند که موفق به دریافت دارو نمی‌شوند، گفت: در مناطق محروم دسترسی به انسولین قلمی وجود ندارند و وزارت بهداشت بیماران را  تشویق می‌کند از انسولین آمپولی استفاده کنند.
 
وی با اشاره به اینکه افراد محروم که
بعضی کهولت سن دارند نمی‌توانند از انسولین آمپولی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که وزارت بهداشت از عدم کمبود داروی انسولین در برنامه های تلویزیونی خبر داده بود. ولی بیشتر بیماران دیابتی اعلام کردند که از دریافت انسولین قلمی محروم هستند و در داروخانه‌ها هم این دارو وجود ندارد یا بسیار سخت یافت می شود.
 
 
 
کد مطلب : ۸۸۴۲
نام شما

آدرس ايميل شما