۰

آموزش پرستاران دیابت ضروری است

تاریخ انتشار :
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۸۳۴۸
آموزش پرستاران دیابت ضروری است
سالم خبر: آموزش پرستاران دیابت ضرورتی است که احساس می‌شود.
 
به گزارش سالم خبر، خورشید وسکویی، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده در حاشیه وبینار «رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت»، افزود: ایجاد چارچوب شفاف برای فعالیت پرستاران در جامعه و تقویت آموزش پرستاران نقش بسزایی در رویکرد کار تیمی و اهمیت به نقش تمام اعضای تیم در ارائه خدمات باکیفیت به جامعه دارد.
 
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در امور زنان و خانواده، ادامه داد: با توجه به اینکه افراد دیابتی همانند سایر بیماران مزمن در طول دوران بیماری، به دلایل متعدد درمان را رها می‌کنند، استفاده از روش‌های مختلف کنترل و پاسخگویی به بیماران مانند تله‌نرسینگ و مدل‌های جدید مراقبت مانند پرستار پیگیر می‌تواند در تداوم درمان و حمایت از بیمار موثر باشد.
 
وی در حاشیه این رویداد که همزمان با هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال ۲۰۲۰ مبنی بر اینکه «پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند» و همین طور اهمیت نقش پرستار در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی، تصریح کرد: دفاتر مشاوره و ارائه مراقبت پرستاری در منزل، موسسات مجوزداری هستند که می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند. اما به دلیل تعرفه‌های غیر واقعی و نبود پوشش بیمه ای، امکان فعالیت و ارائه خدمات مناسب به بیماران مزمن و اقشار آسیب‌پذیر جامعه توسط این مراکز در حال حاضر مهیا نیست. لذا ضروری است در این زمینه اقدام عاجل صورت بگیرد.
کد مطلب : ۸۳۴۸
نام شما

آدرس ايميل شما