۰

اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی برگزار می شود

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۸۳۰۲
اولین نشست آسیایی انجمن جهانی طب اعتیاد مجازی برگزار می شود
سالم خبر: چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد نیز همانند سال‌های گذشته، با حضور و مشارکت ارزنده تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه‌های مرتبط در سطح ملی و بین المللی در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذر ۹۹ به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
 
به گزارش سالم خبر، محمدتقی جغتایی رییس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد، گفت: در این کنگره شاهد ارائه سخنرانی‌ها، پانل های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته‌ها و موضوعات مختلف در حوزه‌های علوم پایه، بالینی خواهیم بود.
 
وی گفت: این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات ارزشمند و تجارب گرانقدر خویش را در تمامی موضوعات زیر در حوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک گذارند.
 
جغتایی افزود: کنگره دانش اعتیاد که از سال ۱۳۸۵ راه اندازی شد، از جمله اولین نشستهایی بود که به طیف گسترده‌ای از علوم اعتیاد از مکانیسم‌های پایه تا سیاستگزاری ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است. این کنگره طی دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل شده است.
 
رییس کنگره ادامه داد: چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای اولین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته است و اولین نشست منطقه‌ای آسیایی در این زمینه را ایجاد کرده است که همراه کنگره و به صورت همزمان برگزار خواهد شد. وی افزود: محور ویژه کنگره امسال " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیازهای نوظهور" است.
 
به دلیل بحران کرونا کنگره امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود. همچنین در کنگره پیش رو، یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی ارائه خواهد شد.
 
این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا به طور مؤثر، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خود را به روز کنند.
 
وی به محورهای این کنگره اشاره کرد و افزود: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت‌های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد, قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کنترل و کاهش اعتیاد, روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروه‌های خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی‌های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک، اعتیاد در زنان، ابعاد شناختی اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست‌ها و برنامه‌ها در کاهش تقاضا از محورهای کنگره امسال است.
کد مطلب : ۸۳۰۲
نام شما

آدرس ايميل شما