۰
معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر خبر داد؛

انتشار به روز رسانی برنامه کشوری دیابت

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : ۸۲۴۶
انتشار به روز رسانی برنامه کشوری دیابت
سالم خبر: برنامه کشوری دیابت در این هفته اطلاع‌رسانی شده و با توجه به تغییرات ایجاد‌شده در حال به‌روزرسانی است و نسخه جدید آن تا پایان سال منتشر می‌شود.
 
به گزارش سالم خبر،  علیرضا مهدوی، معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت درباره برنامه‌های هفته ملی دیابت توضیح داد: هم‌زمان با هفته دیابت یک کارگاه آموزشی برای پرستاران خواهیم داشت و همچنین برنامه‌های آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به‌صورت مجازی برای بهورزان، مراقبان سلامت و پرستاران تدارک دیده شده‌است. 
وی در این رویداد که به مناسبت هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال ٢٠٢٠ «پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند» و همین‌طور اهمیت نقش پرستاران در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی به کوشش و حمایت شرکت نوو نوردیسک پارس برگزار شد، گفت: در نخستین روز هفته دیابت رونمایی از دستورالعمل خودپایشی قندخون  را داشتیم که به کوشش متخصصان غدد و انجمن‌هاي دیابت و گابریک تهیه شد و اکنون آماده به‌کارگیری در راستای بهبود ارائه خدمات به افراد دیابتی کشور است.
 
دستورالعمل های اجرایی و علمی برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت در حال بروز رسانی است و تا پایان سال جاری منتشر میشود و و همچنین از اپلیکیشن خود مراقبتی دیابت آیدیا IDIA رونمایی شد. این اپلیکیشن میتواند به کنترل بهتر دیابت کمک کرده و کیفیت زندگی بیماران را افزایش دهد.
کد مطلب : ۸۲۴۶
برچسب ها
دیابت
نام شما

آدرس ايميل شما