۰

40 میلیون دوز واکسن کرونا AstraZeneca در هند تولید شد

تاریخ انتشار :
جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۸۲۱۰
40 میلیون دوز واکسن کرونا AstraZeneca در هند تولید شد
سالم‌خبر: موسسه سرم هند 40 میلیون دوز واکسن کووید-19 آسترازانکا AstraZeneca را تولید کرد.

موسسه سرم هند ، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان ، اعلام کرد که 40 میلیون دوز از واکسن بالقوه ی آسترازانکا را تولید کرده است و به زودی تولید واکسن کووید-19Novavax  را آغاز می کند.

در حالی که هنوزهیچ واکسنی برای این بیماری به طورقطع  تایید نشده است و آزمایشات برای اثبات ایمن و موثر بودن آنها هنوز در حال انجام است ، اما بودجه های هنگفتی برای تولید زودهنگام آن و تسریع در تحویل این واکسن ها تأمین شده است. یکی از عوامل سرعت گرفتن دستیابی به واکسن کووید-19 از آمار بالای جانباختگان این بیماری ناشی می شود که تاکنون جان بیش از 1.2 میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته است.

شرکت داروسازی AstraZeneca هفته‌ی گذشته اعلام کرد که درانتظار داده ها و نتایج مرحله ی آخر آزمایشات بالینی و آغاز تولید و عرضه ی این واکسن است.

اگرچه موسسه سرم هند اعلام کرد که 40 میلیون دوز واکسن آسترازانکا AstraZeneca تولید کرده است اما از ارائه ی اطلاعات بیشتر در مورد اینکه این تعداد واکسن تولید شده فقط به هند اختصاص می یابد یا کشورهای دیگر، خودداری کرد.

موسسه سرم همچنین خبر داد که برای تولید واکسن نواواکسNovavax   ، عمده واکسن را از شرکت آمریکایی دریافت کرده است و به زودی آنها را به صورت ویال پر و تکمیل می کند.

واکسن AstraZeneca که با همکاری دانشگاه آکسفورد تولید شده است ، پیشرفته ترین آزمایش ها را برای تایید این واکسن پشت سر گذاشته است.
 
 
کد مطلب : ۸۲۱۰
نام شما

آدرس ايميل شما