۰
معاون برنامه‌ریزی ستاد کرونا در کلانشهر تهران:

اوضاع تهران وخیم است

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب : ۷۹۶۱
اوضاع تهران وخیم است
سالم‌خبر: معاون برنامه ریزی ستاد کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: شیب ابتلا به کرونا در تهران بیشتر از میانگین کشوری است و مجبوریم بیمارستان صحرایی در سطح شهر ایجاد کنیم.

علی ماهر در مورد لزوم افزایش محدودیت‌ها در تهران بیان کرد: ما پیشنهادهایی را به ستاد ملی در این زمینه داده‌ایم و حالا باید ستاد آن را ستاد کند تا ابلاغ شود.

وی ادامه داد: در کل از حدود 20 روز گذشته، شیبی به مراتب بیشتر از شیب افزایش کشوری در تهران داشتیم تا جایی که در یک روز 961 بیمار جدید برای بستری داشتیم، این میزان در
دوران شیوع کرونا از همیشه بیشتر بوده است، البته با این وضعیت هنوز هم تخت خالی در بیمارستان‌ها پیدا می‌شود، اما با ادامه این روند به طور قطع دچار مشکل خواهیم شد.

ماهر در مورد ایجاد بیمارستان صحرایی گفت: ترجیح ما این است که اگر بخواهیم از بیمارستان‌ موقت و صحرایی استفاده کنیم در شهر و در کنار بیمارستان‌های فعلی باشد، ولی فضاهایی را هم در مکان‌های عمومی شهر تهران برای این موضوع در نظر گرفتیم که با کمک نیروهای مسلح و دانشگاه علوم پزشکی به سرعت آماده می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده
از ماسک استاندارد در این شرایط الزامی است و زدن چند لایه ماسک روی هم اتفاق خاصی نمی‌شود، فقط کافی است تا از ماسک‌های استاندارد استفاده شود و افراد هر چه قدر می‌توانند فاصله‌ی فیزیکی را با یکدیگر رعایت کنند تا امکان انتقال را به حداکثر برسانند.

مردم اگر مجبور نیستند از خانه بیرون نیایند

معاون برنامه‌ریزی ستاد کرونا در کلانشهر تهران افزود: مردم اگر مجبور نیستند از خانه بیرون نیایند و حتی الامکان از راه دور و با استفاده از زیر ساخت‌های اینترنتی کارهای خود را پیش ببرند تا در معرض این
ویروس قرار نگیرند،  هر چه کم‌تر افراد در معرض ویروس قرار بگیرند، احتمال بیماری کم‌تر و شانس مهار کرونا در شهر هم بیشتر می‌شود.

وی در مورد لزوم افزایش واگن مترو برای کاهش تراکم جمعیت، اظهار داشت: شهرداری تا حدی که امکانات داشته در ماجرای کرونا همکاری کرده و دائم با هم  ارتباط داریم، ولی  متاسفانه نوسازی حمل و نقل  عمومی در  چند سال اخیر انجام نشده و توان شهرداری هم بیش از این نیست و باید دولت کمک کند که ظاهرا دولت هم این امکان را ندارد و بنابراین باید با وضع موجود ساخت.
 
کد مطلب : ۷۹۶۱
نام شما

آدرس ايميل شما