۰

پادتن‌های تجویزشده برای درمان ترامپ چیست؟

تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۴
کد مطلب : ۷۹۰۳
پادتن‌های تجویزشده برای درمان ترامپ چیست؟
سالم‌خبر: تجویز و بکارگیری پادتن ریجنرون پلیکلونال برای درمان بیماری COVID-19 دونالد ترامپ در یک بیمارستان نظامی این پرسش را در بسیاری از مجامع مطرح کرده است که این دارو چیست و چرا برای درمان رییس جمهوری امریکا تجویز شده است.

مجوز این داروی آزمایشی اگر چه هنوز به طور رسمی از سوی اداره نظارت بر مواد خوراکی و دارو در آمریکا صادر نشده است اما براساس گفته‌ی شان کانلی، پزشک معالج ترامپ پس از مشورت با سایر پزشکان تصمیم گرفته‌اند یک دوره درمان پنج روزه با استفاده از پادتن یادشده را در مورد ترامپ به کار بندند. روزانه دوزی معادل هشت گرم تجویز شده است.
 
او اعلام کرده است که انتقال ترامپ به
بیمارستان نظامی والتر رید و تجویز داروی ریجنرون پلیکلونال صرفا جنبه احتیاطی دارد. 
 
شرکت ریجنرون در ارتباط با استفاده از داروی پادتن خود که تحت نام "ریجن-کوو۲" عرضه شده، اعلام کرده که این امر با درخواست مستقیم تیم پزشکی دونالد ترامپ صورت گرفته است. گفته می‌شود که استفاده از داوری "ریجن-کوو۲" تنها "در موارد نادر و تحت شرایط استثنایی و تصمیم مورد به مورد" مجاز اعلام شده است.
 
اطلاعات گردآوری‌شده درباره ی تاثیرات این دارو نشان می‌دهد که "ریجن-کوو۲" می‌تواند از عفونت ریوی بکاهد و دیگر عوارض ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را کاهش دهد.
 
صرف‌نظر از تجویز داروی
پادتن "رجن-کوو۲" برای مداوای دونالد ترامپ، سایت شبکه خبری "فاکس‌نیوز" آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرده است که تجویز هشت‌گرمی این دارو دوز بسیار بالایی است. از این منظر می‌توان به شدت بیماری دونالد ترامپ پی برد.
 
داروی پادتن "ریجن-کوو۲" در مورد آن دسته از بیمارانی کاربرد دارد که بدن‌شان فاقد توانایی تولید پادتن لازم در برابر ویروس کرونا است.
 
پادتن‌ها عملا برای مقابله با ویروس‌ها توسط بدن انسان‌ها و حیوانات تولید می‌شوند. برخی از پادتن‌ها قوی‌تر از دیگر انواع آن محسوب می‌شوند.
 
داروی تولیدی شرکت ریجنرون حاوی دو پادتن مکمل است. این پادتن‌ها از
پیکر بیمارانی به دست آمده که پس از ابتلا به کووید-۱۹ مداوا شده‌اند.
 
این پادتن‌ها عملا به پروتئین‌هایی حمله می‌کنند که زمینه رشد و تکثیر ویروس کرونا را فراهم می‌سازند. شرکت ریجنرون چند سال پیش از یکی از این پادتن‌ها در درمان ابولا نیز استفاده کرده بود.
 
نتایج به دست آمده از آزمایش‌های صورت گرفته بر روی ۲۷۵ بیمار مبتلا به کرونا حکایت از تاثیر مثبت این دارو داشته است. این در حالی است که افرادی که در این آزمایش‌ها شرکت داشته‌اند، عموما جوان‌تر از دونالد ترامپ بوده و در بیمارستان بستری نشده بودند. به سخن دیگر، از ابتلای خفیف‌تری به بیماری کووید-۱۹ رنج می‌بردند.
 
اکنون
آزمایش‌هایی در مورد کسانی که به علت ابتلا به این بیماری در بیمارستان‌ها بستری هستند نیز صورت گرفته است. اما هنوز نتایج این آزمایش‌ها منتشر نشده است.
 
پزشکان معالج ترامپ، علاوه بر دوز هشت گرمی داروی "ریجن-کوو۲" ترکیبی از چند داروی دیگر نیز برای درمان او استفاده می‌کنند.
 
به عنوان نمونه، صرف‌نظر از تجویز یک عدد آسپرین در روز، ترامپ روزانه داروی فاموتیدین (برای کاهش اسید معده) و ملاتونین (داروی تنظیم‌کننده چرخه خواب) نیز دریافت می‌کند.
 
افزون بر آن، ویتامین D و همچنین روی در مجموع موادی است که برای درمان بیماری ترامپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
 
کد مطلب : ۷۹۰۳
نام شما

آدرس ايميل شما