۰

تنها راه پیشگیری از کرونا رعایت اصول بهداشتی است

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : ۷۸۲۴
تنها راه پیشگیری از کرونا رعایت اصول بهداشتی است
سالم خبر: بیماری کووید۱۹ هنوز هیچ واکسن و درمان مشخصی ندارد و تنها راه پیشگیری از کرونا رعایت اصول اولیه بهداشتی است.
 
به گزارش سالم خبر، علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  در بازدید از مرکز جامع سلامت شهری فرمانفرماییان تهران، افزود: بیماری کووید ۱۹ درمان خاصی ندارد و در حال حاضر واکسنی در دسترس نیست و بهترین کار پیشگیری است که با استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن دست‌ها و پرهیز از حضور در اجتماع می‌توانیم انجام دهیم.
 
رییسی افزود: در صورتی ‌که افراد در مراحل ابتدایی ابتلا شناسایی و مراقبت شوند، بار بیمارستان‌ها بسیار کاهش می یابد، به همین دلیل مأموریت اصلی که بر عهده حوزه بهداشت قرار دارد این است که افراد را در سطح یک شناسایی و درمان کنیم. به همین دلیل مراکزی در سطح کشور به نام مراکز ۱۶ ساعته راه‌اندازی شد که در دوران همه گیری کووید ۱۹ و مراحل مختلف غربالگری و در راستای مبارزه با این بیماری نقشی اساسی ایفا کردند.
 
وی گفت: همکاران وزارت بهداشت در مراکز بهداشتی ۱۶ ساعته در سطحی بالا، مسلط و دلسوزانه مطالب را به مردم آموزش داده و پیگیری می‌کنند. پیش‌بینی می‌شود به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حساس شدن به مسائل بهداشتی، میزان بروز آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته کاهش جدی داشته باشد.
 
رییسی از تهیه واکسن آنفلوآنزا برای گروه های آسیب‌پذیر مانند زنان باردار خبر داد و گفت: برای افراد آسیب‌پذیر واکسیناسیون طبق برنامه انجام خواهد شد.
کد مطلب : ۷۸۲۴
نام شما

آدرس ايميل شما