۰

 ایران دارای بالاترین آمار پزشکان زیبایی در خاورمیانه است

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۷۶۹۸
 ایران دارای بالاترین آمار پزشکان زیبایی در خاورمیانه است
سالم خبر: انجام جراحی زیبایی برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مشکل قلبی ریسک خطر بالایی دارد.
 
به گزارش سالم خبر از روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، بابک نیکومرام نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار داشت: همزمان با شروع بیماری کرونا در بسیاری از کشورهای جهان انجام عمل‌های غیر ضروری از جمله جراحی‌های زیبایی کاهش یافت ولی با گذشت پیک شیوع ویروس کووید ۱۹ جراحی های مختلف از سر گرفته شد.
 
وی با اشاره به اینکه پیش از انجام  جراحی پلاستیک و زیبایی، وضعیت سلامت فرد به صورت کامل رصد می‌شود، گفت: افرادی که بیماری زمینه‌ای خاص و مشکلات قلبی و عروقی نداشته باشد به صورت کنترل شده جراحی در صورت نیاز برایشان انجام می‌گیرد.
 
نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه کاندیداهای جراحی زیبایی در کشور سنین مختلف بین ۱۸ تا ۶۵ سال دارند، گفت: مجوز انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی از هفته پیش توسط وزارت بهداشت صادر شد البته این موضوع با رعایت پروتکل های خاص بهداشتی صورت می‌گیرد.
 
نیکومرام با اشاره به اینکه بیشترین اعمال زیبایی در کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و آمریکای جنوبی انجام می‌گیرد، گفت: در میان کشورهای منطقه ایران بالاترین آمار جراحی های پلاستیک و زیبایی را پس از ترکیه دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: کشور انگلیس حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ جراحی پلاستیک و زیبایی و ایران دارای ۳۳۰ جراح پلاستیک است که در منطقه خاورمیانه بیشترین آمار جراحان در این زمینه به خود اختصاص داده است.
 
 
نائب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تاکید کرد: افراد باید برای انجام جراحی‌های زیبایی حتماً به پزشکان حاذق و دوره دیده مراجعه کنند چراکه در غیر این صورت جراحی زیبایی می‌تواند عوارض برگشت ناپذیر را برای آنها به همراه داشته باشد البته ناگفته نماند که هر نوع جراحی دارای عارضه است ولی پزشکان تلاش می‌کنند که میزان آن را به حداقل ممکن برساند.
کد مطلب : ۷۶۹۸
نام شما

آدرس ايميل شما