۰

مدارس فرانسه باز نشده، تعطیل شد

تاریخ انتشار :
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۷۶۹۰
مدارس فرانسه باز نشده، تعطیل شد
سالم خبر: تنها یک هفته پس از بازگشایی مدارس در فرانسه، وزارت آموزش ملی این کشور اعلام کرد که ۲۲ مدرسه و حدود ۱۰۰ کلاس درس در این کشور به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده‌ است.
 
به گفته مقامات فرانسه، در نخستین هفته از بازگشایی مدارس از یکم ماه سپتامبر (۱۱ شهریور) تا کنون در مجموع ۷۵۰ مورد مشکوک به کرونا در مقاطع مختلف در سطح کشور مشاهده شده که ۴۳۰ مورد آن مربوط به دانش‌آموزان و ۳۲۰ مورد دیگر مربوط به معلمان و کارکنان
مدرسه بوده است.
 
ژان میشل بلانکه، وزیر آموزش ملی با اعلام این مطلب گفت: از مدارس تعطیل شده ۱۰ مورد در سرزمین اصلی فرانسه و ۱۲ مورد در جزیره رئونیون، از مستعمرات فرانسه در اقیانوس هند بوده است. به گفته بلانکه، آمار ۱۰۰ کلاس تعطیل شده در این هفته نیز «روز به روز» تغییر خواهد کرد و احتمالا مدارس رئونیون روز دوشنبه آینده بازگشایی خواهند شد.

وی گفت: مطابق بررسی‌ها، در بیشتر موارد ویروس کرونا به دلیل
تماس و ورود افراد متفرقه به مدارس راه یافته است اما در هفته نخست بازگشایی مدارس وضعیت در مجموع نگران‌کننده نبوده است.
 
برخی مقام‌های دولتی از جمله خود وزیر آموزش ملی پیش از این در مورد احتمال افزایش موارد کرونا با بازگشایی مدارس هشدار داده بودند. اما هنوز هیچ کس در این مورد قطعیتی ندارد و مسئولان تصمیم‌گیری در این زمینه را به هفته‌های آتی پس از بررسی آمار آن در مدارس کشور موکول کرده‌اند.
 
بنا
بر دستورالعمل فعلی دولت فرانسه، به محض آن که موارد ابتلا به COVID-19 در یک مرکز آموزشی به بیش از سه نفر رسید، آن مرکز باید تعطیل شود. در این دستورالعمل همچنین تصریح شده که اگر هر یک از دانش‌آموزان یا معلمان علايم کرونا را در بدن خود مشاهده کردند، نباید در مدرسه حضور یابند.
 
از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در فرانسه تا کنون حدود ۳۱۰ هزار تن به این بیماری دچار شده و بیش از ۳۰ هزار نفر نیز جان باخته‌اند.
کد مطلب : ۷۶۹۰
نام شما

آدرس ايميل شما