۰
عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک اعلام کرد؛

ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای اعمال زیبایی

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۷۵۹۶
ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای اعمال زیبایی
سالم خبر: غربالگری کرونا در افراد کاندیدای اعمال زیبایی الزامی است و سالانه در کشور حدود ۳۰ هزار جراحی زیبایی انجام می‌گیرد.
 
به گزارش سالم خبر، محمدرضا آخوندی نسب، عضو هیئت مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درباره انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی اظهار داشت: از آنجایی که رفتار دقیق ویروس کووید ۱۹ مشخص شده نیست و دقیقاً نحوه واگیری و استقرار این ویروس روی سطوح و درمان آن مشخص نشده است باید در مقابل این ویروس احتیاط بسیاری به ویژه هنگام اعمال جراحی داشت.
 
وی افزود: جراحی‌های زیبایی جز اعمال ضروری محسوب نمی‌شوند ولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جامع و کامل قبل و بعد از جراحی برای بیماران لازم است بر همین اساس آیین‌نامه‌هایی را انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تهیه کرده تا از شیوع و یا انتقال کرونا ویروس حین جراحی پیشگیری به عمل آید.
 
آخوندی نسب درباره ضرورت غربالگری کرونا در افراد کاندیدای جراحی زیبایی گفت: اگر امکان انجام تست PCR را دارد بهتر است که از حلق و بینی همزمان گرفته شود تا منفی بودن آن ارزشمند تر باشد انجام تست آنتی بادی نیز کمک کننده است و اگر تست IGM و IgG هر دو منفی باشد می‌توان با خیال راحت عمل را انجام داد ولی اگر تست IgM مثبت و IgG منفی باشد فرد بیماری فعال داشته و باید عمل به تعویق بیفتد و اگر تست IgM منفی و IgG مثبت باشد و PCR نیز منفی شود فرد ایمن است و انجام عمل منعی ندارد.
 
وی درباره آمار جراحی‌های زیبایی در کشور گفت: از آنجایی که بسیاری از جراحی‌های زیبایی در کلینیک‌های جراحی محدود انجام می‌گیرد آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد ولی سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار جراحی زیبایی در کشور انجام می‌شود.
کد مطلب : ۷۵۹۶
نام شما

آدرس ايميل شما