۰
سید سجاد رضوی، رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت:

داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در صورت تایید وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

تاریخ انتشار :
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب : ۷۴۱۷
داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در صورت تایید وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند
سالم خبر: هنوز داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در هیچ یک از کشورهای جهان تایید مصرف ندارند اگر این داروها از سوی معاونت درمان تایید شوند و پروتکل تجویز آنها ابلاغ شود تحت پوشش قرار می‌گیرند.

سید سجاد رضوی، رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، درباره شرایط قائل شدن پوشش بیمه ای برای دو داروی کمک کننده به درمان کرونا و واکسن آنفلوآنزا با بیان این مطلب افزود: ابتدا باید دستورالعمل استفاده از این دو دارو مشخص شود و سپس می‌توان آن را برای پوشش بیمه در شورای عالی بیمه مطرح کرد. اینکه دارو تولید داخل باشد یا خیر برای بیمه مطرح نیست و تلاشمان این است هر دارویی که معاونت درمان دستورالعمل آن را بنویسد و برای درمان ابلاغ شود، مورد پوشش بیمه قرار گیرد.

وی درباره قائل شدن پوشش بیمه برای واکسن‌ آنفلوآنزا نیز تصریح کرد: معاونت درمان درخواست خود برای تحت پوشش بیمه رفتن واکسن آنفلوآنزا را مطرح کرده است تا تنها گروه‌های پر خطر بتوانند واکسن را با در نظر گرفتن بیمه دریافت کنند. هدف ما این است که واکسن با قیمت ارزان‌تر در اختیار گروه هدفمان قرار گیرد. این در حالی است که هر ساله معاونت بهداشتی نیز واکسن آنفلوانزا را به شکل رایگان در اختیار برخی گروه‌ها قرار می‌دهد.
کد مطلب : ۷۴۱۷
نام شما

آدرس ايميل شما