۰
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت و درمان مطرح کرد:

وضعیت پایتخت بحرانی است

تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۷۴۱۲
وضعیت پایتخت بحرانی است
سالم خبر: معاون کل وزارت بهداشت و درمان، پیوستن استان‌های آبی و سفید به استان‌های قرمز را زنگ خطر کرونا در کشور دانست و گفت:   پایتخت در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های کرونا قرار دارد.

ایرج حریرچی در یک برنامه‌ی تلویزیونی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲.۵ میلیون نفر در استان‌های با وضعیت قرمز ساکن هستند، تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری محرم را تشریح و تاکید کرد که محرم امسال با اعمال شرایط خاص برگزار خواهد شد و بیرون بودن دسته‌ها و تجمعات با فضاهای بسته امکان نخواهد داشت در این زمینه باید منتظر فرمایش مقام معظم رهبری و مراجع باشیم.

وی همچنین گفت: برای مشاهده اثرات تغییر رفتار مردم، در مورد مرگ و میر ناشی از کرونا به بازه زمانی ۴ الی ۶ هفته‌ای احتیاج داریم و برای مشاهده کاهش موارد بستری به بازه زمانی ۳ الی ۴ هفته‌ای نیاز است. اکنون تنها تغییر رفتاری که از ۱۵ تیر به بعد در مردم مشاهده کردیم استفاده بیشتر از ماسک است؛ نه تعطیلی‌های آنچنانی داشتیم نه مهمانی‌ها، تجمعات، عروسی‌ها و ... کاهش داشته‌اند.
 
معاون کل وزیر بهداشت،افزود: فوت روزانه در سراسر ایران هزار نفر است و ۲۳۵ یعنی نزدیک ۲۵درصد و بیش از یک پنجم فوتی‌ها. مردم باید این هشدارباش را جدی بگیرند و مراقب کودکان و جوانان و رفتارهای اجتماعی آنها هم باشند.
 
 
کد مطلب : ۷۴۱۲
نام شما

آدرس ايميل شما