۰

توزیع انسولین آنالوگ در داروخانه‌های منتخب

تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب : ۷۲۵۶
توزیع انسولین آنالوگ در داروخانه‌های منتخب
سالم خبر: در حال حاضر انسولین آنالوگ در داروخانه‌های منتخب توزیع می‌شود و بیماران دیابتی بدون هیچ مشکلی می‌توانند نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
 
به گزارش سالم خبر، علیرضا مهدوی معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت وزارت بهداشت و مدیر برنامه کشوری دیابت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به کمبود انسولین آنالوگ در کشور اظهار کرد:  با شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزهای هوایی، دریایی و زمینی به دلیل حفظ ایمنی  در برابر انتشار کرونا در دنیا، تهیه انسولین آنالوگ در کشور با مشکل مواجه شده و این نوع انسولین مدتی در بازار ایران دچار کمبود شد.
 
او ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در خصوص کمبود انسولین آنالوگ بحث تحریم ظالمانه کشورمان توسط آمریکا و عدم امکان تبادل مالی جهت خرید کالاهای مختلف از جمله انسولین است. درحال حاضر خوشبختانه  کمبود این نوع انسولین  در بازار کشور برطرف شده است.
 
مهدوی تاکید کرد: انسولین آنالوگ مشکلات نوع قدیمی و کلاسیک اش را نداشته و این نوع انسولین  باعث افت قند خون در افراد نمی شود؛ انسولین رگولار یا کلاسیک در کشورمان از چند سال گذشته تولید می شود و عرضه آن در بازار دارویی کشور تاکنون با هیچ مشکلی روبه رو نبوده است.
 
مدیر برنامه کشوری دیابت وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر انسولین  آنالوگ در داروخانه های منتخب کشور توزیع می شود و بیماران دیابتی بدون هیچ گونه مشکلی می‌توانند نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
 
مهدوی با اشاره به اینکه در حال حاضر کارخانه تولید انسولین قلمی و آنالوگ در کشورمان راه اندازی شده است، بیان کرد: به تازگی خط تولید انسولین قلمی در ایران راه اندازی شده است و ما منتظر خروج اولین سری از این محصول هستیم تا بازار کشور بهتر از گذشته در زمینه عرضه انسولین آنالوگ به تعادل برسد.
 
او یادآوری کرد: در حال حاضر کار با انسولین آنالوگ برای بیماران راحت است و آنها استقبال بیشتری از این نوع انسولین در کشور کرده اند.
کد مطلب : ۷۲۵۶
نام شما

آدرس ايميل شما