۰
براساس یک گزارش از نشریه علمی Lancet Psychiatry :

کرونا در برخی مواقع مغز انسان را نشانه می‌گیرد

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۷۱۷۱
کرونا در برخی مواقع مغز انسان را نشانه می‌گیرد
سالم خبر: براساس مشاهدات جدید پزشکان و کادر درمانی درگیر با بیماران مبتلا به کووید19، ویروس کورونا در مواردی ممکن است در افراد عوارض مغزی از جمله سکته مغزی ایجاد کند.
 
 در یک مطالعه کوچک، سکته مغزی و سایکوز در برخی افراد مبتلا به COVID-19 دیده شده است. این مطالعه بر اساس مشاهدات پزشکان بوده و بنابراین نمی‌تواند
یک تصویر کلی واضح در مورد میزان این عوارض به دست دهد، اما این یافته‌ها نیاز به پژوهش بیش‌تر در مورد این عوارض را نشان می‌دهد.
 
 نویسنده اصلی این مقاله، Benedict Michael، می‌گوید: این اولین مطالعه ملی در مورد عوارض نورولوژیکال مرتبط با COVID-19 است. اما باید توجه داشت که تمرکز این مطالعه روی افرادی است که شدت بیماری
آن‌ها به‌حدی بوده که نیازمند بستری‌شدن بودند.
 
 این مطالعه که در نشریه علمی Lancet Psychiatry منتشر شده است، روی بیماران مبتلا به COVID-19 که در بیمارستان‌های بریتانیا در ماه آوریل بستری شده‌اند، تمرکز دارد.
 
 از ۱۲۵ مورد بررسی‌شده، در ۷۷ مورد سکته مغزی گزارش شده است. از این تعداد، ۵۷ نفر به‌علت وجود
لخته خون در مغز (سکته مغزی ایسکمیک)، ۹ نفر بر اثر هموراژی و یک نفر هم به‌علت التهاب رگ‌های خونی مغز دچار سکته شده بودند.
 
 ۳۹ نفر دیگر نیز نشانه‌هایی از گیجی یا تغییر در رفتار داشتند. ۷ نفر از این افراد به آنسفالیت مبتلا شده بودند. ۲۳ بیمار دیگر مبتلا به بیماری‌های روانی از جمله سایکوز تشخیص داده شدند.
کد مطلب : ۷۱۷۱
نام شما

آدرس ايميل شما