۰
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مطرح کرد

هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب : ۶۹۳۰
هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا
 
سالم خبر: افراد برای جراحی زیبایی به افرادی مراجعه کنند که فعالیت آنها از طریق مراکز قانونی همچون وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مورد تایید قرار گرفته باشد.

به ‌گزارش روابط عمومی انجمن , دکتر حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار داشت: با شرایط همه‌گیری ویروس کرونا تغییرات زیادی در همه جنبه‌های زندگی افراد از جمله ارائه خدمات پزشکی در حوزه‌های مختلف ایجاد شد.
 
وی با اشاره به اینکه ابتدای گسترش بیماری کرونا فعالیت‌های پزشکی که از نظر حیاتی برای بیماران ضروری نبود متوقف شد ولی به ترتیب بر حسب صلاحدید وزارت بهداشت فعالیت‌های پزشکی مختلف از جمله اعمال پلاستیک و زیبایی به صورت کامل آغاز شد، گفت: جراحان پلاستیک در حال حاضر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اعمال مربوط  پلاستیک و زیبایی را انجام می‌دهند.
 
رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: متاسفانه در ایامی که به دلیل، انجام جراحی‌های غیرضروری متوقف شده بود برخی از تکنسین ها و افراد غیرحرفه‌ای به حوزه اعمال پلاستیک و زیبایی روی آوردند و این مسئله عواقبی را برای بیماران به همراه داشته است.
 
وی ضمن توصیه به بیماران گفت: بیماران برای پیشگیری از عواقب جراحی‌های پلاستیک و زیبایی باید حتماً به جراحان حاذق مراجعه کنند که فعالیت آنها از طریق مراکز قانونی همچون وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مورد تایید قرار گرفته باشد چراکه در غیر این صورت جراحی پلاستیک می‌تواند عوارض غیر قابل بازگشتی برای آنها به همراه داشته باشد.
 
باطنی گفت: به نظر می‌رسد کرونا تا مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد لذا انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی دستورالعمل ها و راهنمایی های لازم را برای اعضای انجمن اعلام کرده و امیدوارم که بتوانیم خدمات بهینه‌تری به بیماران ارائه دهیم.
کد مطلب : ۶۹۳۰
نام شما

آدرس ايميل شما