۰

ترامپ تهدید به خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت کرد

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۶۸۵۶
ترامپ تهدید به خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت کرد
سالم خبر: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خروج سریالی از پیمان‌ها و نهادهای بین‌المللی، ساعاتی پیش ضمن متهم کردن سازمان جهانی بهداشت به عدم استقلال عمل در برابر چین، تهدید به لغو عضویت آمریکا در این نهاد جهانی کرد.
 
به گزارش رسانه های آمریکایی، ترامپ در نامه ای خطاب به رئیس سازمان جهانی بهداشت،  همچنین تهدید کرده است آمریکا ممکن است کمک مالی خود به این نهاد بین المللی را بطور کامل و برای همیشه قطع کند.
 
ترامپ که به دلیل ضعف عملکرد به ویژه در زمینه مقابله با شیوع کرونا در آمریکا، تحت فشار شدید افکار عمومی کشورش و جهان قرار دارد، در نامه اش خطاب به رئیس سازمان جهانی بهداشت، این نهاد را  به ضعف در مقابله با شیوع کرونا و عدم استقلال آن در برابر چین متهم کرد.
 
 رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود خطاب به  «تدروس عضانوم گبریسوس» (Tedros Adhanom Ghebreyesus) دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: کاملا واضح است که گام های اشتباه شما و سازمان (تحت مدیریت) شما در پاسخ به همه گیری ویروس کرونا برای جهان به شدت هزینه بار شده است، تنها راه پیشبرد سازمان جهانی بهداشت این است که نشان دهد از (دولت) چین مستقل است.
 
ترامپ در ادامه این نامه خطاب به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: دولت من هم اکنون گفت وگوهایی را  با شما درباره اینکه این سازمان چگونه دست به اصلاحات بزند آغاز کرده است،  اما عملکرد سریعی را نیازمند است، ما زمانی برای تلف کردن نداریم.
 
شبکه خبری سی ان ان گزارش داد: نامه رئیس جمهوری آمریکا خطاب به سازمان جهانی بهداشت درحالی ارسال می شود که شمار جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا از ۹۰ هزار نفر گذشته و شمار مبتلایان به این ویروس نیز از ۳۱۸ هزار نفر گذشته است.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه نامه فرافکنانه خود به سازمان جهانی بهداشت نوشت: من نمی توانم اجازه دهم که دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی  به سازمانی پرداخت شود که آشکار در خدمت منافع آمریکا نیست.
 
این رسانه خبری آمریکایی گزارش داد: ترامپ ماه گذشته بطور موقت کمک مالی واشنگتن به سازمان جهانی بهداشت را متوقف کرده است، ترامپ در یک اظهارنظر گفته بود؛ آمریکا هر سال مبلغ  ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار  به سازمان جهانی بهداشت کمک می کند اما این درحالی است که مشارکت چین دراین زمینه به سختی به ۴۰ میلیون دلار می رسد.
 
بنابراین گزارش، دبیرکل سازمان ملل نیز در پاسخ به این قضیه گفته بود؛ اکنون زمان قطع کمک های مالی به سازمان جهانی بهداشت نیست.
سی ان ان افزود: دونالد ترامپ  و دولت وی در ارتباط با مقابله با همه گیری ویروس کرونا به شدت تحت فشار و انتقاد قرار دارد.
تاکنون دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به این نامه ترامپ پاسخی نداده است.
 
اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از از مرز چهار میلیون و ۸۹۰ هزار نفر گذشته و از این تعداد بیش از ۳۲۰ هزار نفر جان باخته اند.
شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا نیز از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر گذشته و نزدیک به ۹۲ هزار نفر جان باخته اند. 
 
 
 
کد مطلب : ۶۸۵۶
نام شما

آدرس ايميل شما