۰
غلامحسین مهرعلیان مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو:

سازمان غذا و دارو برای شفافیت در تخصیص ارز راهکار جدید ارائه کرد

تاریخ انتشار :
جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۱
کد مطلب : ۶۸۲۳
سازمان غذا و دارو برای شفافیت در تخصیص ارز راهکار جدید ارائه کرد
سالم‌خبر: مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذاودارو با اشاره به کاهش منایع ارزی این سازمان در سال ۹۹، گفت: به منظور شفافیت بیشتر، ثبت سفارش های ارسالی به بانک مرکزی درمورد تخصیص ارز ترجیحی روی سایت سازمان بارگذاری و قابل دسترسی خواهد بود.

به گزارش سالم خبر از ایفدانا، غلامحسین مهرعلیان در این‌باره
اظهار کرد: با توجه به اینکه منابع ارزی سازمان غذاودارو در سال جدید نسبت به سال ۹۸،  یک میلیارد دلار کاهش یافته است، تلاش سازمان این است که با دقت بالا ارز ترجیحی را به نحوی در اختیار تامین کنندگان قرار دهد که بخش بزرگی از جامعه هدف پوشش داده شود.

وی با اشاره به اینکه موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
با پیشنهاد سازمان غذاودارو مبنی بر اعلام میزان و چگونگی تخصیص ارز ترجیحی به شرکت‌های دارویی گامی دیگر در جهت شفافیت بیشتر در وزارت بهداشت است، افزود: سازمان غذاودارو در راستای شفاف‌سازی فرایندهای خود در سال جدید، تمام لیست های ثبت سفارش ارسالی به بانک مرکزی و تخصیص ارز را در سایت سازمان بارگذاری خواهد
کرد تا همه ذینفعان به آن دسترسی داشته باشند.

مدیرکل دارو سازمان غذاودارو هدف از این اقدام را باتوجه به محدودیت شدید منابع ارزی، شفافیت در تصمیم گیری ها و عدالت در تخصیص ارز دانست.  

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهمترین رکن تصمیم‌گیری در تخصیص و اولویت بندی ارز محسوب می‌شود؛ تأمین دارو، موجودی محصول و ماده
اولیه مورد نیاز بازار خواهد بود، به طوریكه محصولاتی كه در صدر نياز جامعه قرار دارند در اولويت تخصیص ارز  جهت تامين قرار خواهند گرفت.

پیش‌تر نیز بنا بر اعلام محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو درخصوص ارز دولتی تخصیصی به شرکت‌های تجهیزات پزشکی نیز این اقدام صورت گرفته بود.
کد مطلب : ۶۸۲۳
نام شما

آدرس ايميل شما