۰
مدیرکل آزمایشگاه‌‌ مرجع وزارت بهداشت اعلام کرد:

 مستعان ارزیابی و تایید نشده است

تاریخ انتشار :
جمعه ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب : ۶۶۲۸
 مستعان ارزیابی و تایید نشده است
سالم خبر: مدیرکل آزمایشگاه‌‌ مرجع وزارت بهداشت اعلام کرد: تنها وقتی می‌توان در باره "ویروس‌یاب" سپاه اظهارنظر کرد که دستگاه از فرآیند تایید سازمان غذا و دارو عبور کرده باشد. سپاه قرار است به زودی مختصات این وسیله را تشریح کند.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت در کنفرانسی ویدئویی، به سوالاتی در زمینه دستگاه نوظهور "مستعان"، تست‌های تشخیص ویروس کرونا و مراکز دولتی و خصوصی آزمایش‌های کرونایی  پاسخ داد.

سیامک سمیعی اعلام کرد که ادارات و دانشگاه‌های پزشکی ذیربط در وزارت بهداشت و انستیتو پاستور که راس شبکه‌های آزمایشگاهی رسمی است، اطلاعی از سیستم و نحوه کار ویروس‌یاب "مستعان" ندارند و آن را ارزیابی هم نکرده‌اند.

وی افزود: بر اساس مکانیزم ما هر چیزی که بخواهد در سیستم آزمایشگاهی و تشخیصی ما مورد استفاده قرار گیرد، حتما باید از سوی  سازمان غذا و دارو تایید شود. سازمان غذا و دارو هم یک اداره کل تجهیزات پزشکی دارد که فرآیند را از آن‌جا آغاز کرده و تمام اقدامات مربوط به ثبت، مطالعه پرونده و... انجام می‌شود و اگر نیازمند آزمایش کیفی باشد، در انستیتو پاستور که از بهترین ظرفیت‌های کشور است بررسی می‌شود.
کد مطلب : ۶۶۲۸
نام شما

آدرس ايميل شما