۰

صرفه‌جویی ارزی ۵۰ میلیون دلاری با تولید ۳۰ داروی جدید

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب : ۶۵۲۷
صرفه‌جویی ارزی ۵۰ میلیون دلاری با تولید ۳۰ داروی جدید
سالم خبر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ٣٠ محصول جدید دارویی تولید داخل که ۵٠ میلیون دلار ارزبری را کاهش می‌دهد، رونمایی کرد.
 
به گزارش سالم خبر ، محمد شریعتمداری»در حاشیه مراسم رونمایی از ۳۰ داروی جدید گفت: از سال حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید عبور کردیم و به جهش تولید رسیدیم . 
 
وی افزود: با ممنوعیت واردات ١۴٠٠ قلم کالا به کشور و اعمال برخی سیاست ها مقدمات حمایت از کالای ایرانی و پایه گذاری برای جهش تولید فراهم شد. 
 
وزیر کار اظهارداشت: در سال رونق تولید تلاش شد با اصلاح برخی مقررات و تسهیل در صدور مجوزها قدم‌های مثبت و پایه‌ای برای بهبود فضای کسب و کار برداشته شود و مجموع اقدامات موجب شد تا تولید شرایط بهتری پیدا کند. 
 
وی ادامه داد: تلاش در حمایت از کالای ایرانی و گسترش فرهنگ استفاده از تولید داخلی ما را از کالای خارجی بی نیاز کرد و در این راستا نهادهای عمومی که در بخش غیردولتی فعالیت می کنند همچون صندوق ها همکاری خوبی با دولت داشتند. 
 
شریعتمداری گفت: امروز از محصول دارویی شرکت تی پی کو رونمایی کردیم که این شرکت به تنهایی ٣٠ درصد از تولید دارو و ٣۵ درصد از پخش دارو در کشور را برعهده دارد و با تولید داروی جدید از خروج ۵٠ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کرد. 
 
وی افزود: این شرکت در گذشته با تولید داروی ام اس که توسط رژیم صهیونیستی تولید می شد ٣.۴ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی داشت .
 
وزیر کار تاکید کرد: جوان‌گرایی نخبگان به عنوان پایه های تغییر استراتژیک نظام مدیریت کشور موجب تحولات اساسی در کشور شده است.
 
 
 
کد مطلب : ۶۵۲۷
نام شما

آدرس ايميل شما