۰

پاسخ به سؤالات تغذیه‌ای مردم در اپلیکیشن تاک

تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۶۴۵۵
پاسخ به سؤالات تغذیه‌ای مردم در اپلیکیشن تاک
سالم خبر: برای پاسخگویی به سؤالات تغذیه‌ای مردم در دوران خانه ماندن، اپلیکیشن تاک برای موبایل‌ طراحی شده است.
 
به گزارش سالم خبر، جلال‌الدین میرزای رزاز رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی تغذیه و سلامت روان در روز‌های کرونایی پرداخت.
 
میرزای رزاز با اشاره به اینکه برای پاسخگویی به سؤالات تغذیه‌ای مردم در دوران خانه ماندن، اپلیکیشن تاک برای نصب روی موبایل‌ها طراحی شده است، افزود: هموطنان می‌توانند اپلیکیشن تاک را از سایت www.tacapp.ir دانلود و نصب کنند.
 
او با اشاره به اینکه در این اپلیکیشن ۷۰۰ کارشناس تغذیه به صورت آنلاین پاسخگو هستند، ادامه داد: در این نرم افزار به تعدادی از سوالات عمومی از قبل پاسخ داده شده و مطالب مختلفی نیز در ۸ باکس درج شده که قابل استفاده است.
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور در خصوص تغذیه مناسب در این ایام، گفت: تغذیه باید متنوع و متعادل باشد، به این معنا که سبد غذایی شامل همه مواد و گروه‌های غذایی می‌شود؛ لذا باید به میزان مناسب و کافی همه مواد مصرف شود، نباید پرخوری کرد و باید میزان دریافت کالری با مصرف کالری همخوانی داشته باشد.
 
او تاکید کرد: به هیچ وجه نباید در این ایام رژیم غیرعلمی گرفت، زیرا کم‌خوری نیز می‌تواند به بافت‌های بدن آسیب بزند و سیستم ایمنی را تضعیف کند، اگر دمنوش‌ها مانند زنجبیل، آویشن و پونه در کنار رژیم غذایی متنوع و متعادل مصرف شود می‌تواند تا حدودی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.
 
میرزای رزاز با اشاره به اینکه تنظیم برنامه غذایی مناسب گام نخست قرنطینه خانگی است، بیان کرد: در این شرایط خاص باید هرم غذایی را رعایت کنیم، در تقویت سیستم ایمنی بدن ویتامین‌های آ، دی و‌ ئی نقش برجسته‌ای دارد که اکثر این ویتامین‌ها را با تغذیه مناسب می‌توان دریافت کرد، ویتامین دی را از طریق مکمل یا سیاست‌های وزارت بهداشت در غنی‌سازی برخی مواد مانند آرد باید دریافت کنیم. کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند باید ویتامین دی را دریافت کنند.
 
قیصری روانشناس در بخش دیگری از برنامه طی تماس تلفنی با اشاره به اینکه نباید زندگی روندی یکنواخت داشته باشد، گفت: اوضاع کنونی گذراست و اگر به این بیندیشیم که این مشکل و بیماری، مشکل و بحرانی جهانی است تحمل آن آسان‌تر می‌شود.
 
او با بیان اینکه باید برای زندگی در این شرایط برنامه‌ریزی کرد، اظهار داشت: بسیاری از ما به دنبال فرصتی بودیم تا بیشتر کنار هم باشیم یا مثلاً کتاب خاصی را بخوانیم یا مطلبی بنویسیم و یا فیلم و سریالی ببینیم و الان می‌توانیم از این فرصت پیش آمده استفاده کنیم.
 
قیصری خاطرنشان کرد: بزرگترین تشکر و قدردانی همه ما از کارکنان درمانی، پرستاران و پزشکان می‌تواند این باشد که باری بر دوش آن‌ها اضافه نکنیم و با در خانه ماندن سپاسگزاری ویژه از آن‌ها کنیم.
کد مطلب : ۶۴۵۵
نام شما

آدرس ايميل شما