۰

یک درخواست جدی دیگر از رییس‌جمهوری برای پیشگیری از اوج‌گیری اپیدمی کرونا

تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۴
کد مطلب : ۶۴۴۷
یک درخواست جدی دیگر از رییس‌جمهوری برای پیشگیری از اوج‌گیری اپیدمی کرونا
سالم‌خبر:معاون تحقیقات وزیر بهداشت از حسن روحانی، رییس جمهوری درخواست کرد تا ترتیبی اتخاذ شود، مقررات رفت و آمد، منع مسافرت ها، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و شرایط متفاوت کار ادارات ( تاکید بر دورکاری در موارد ممکن و کاهش ساعات کار ادارات در موارد غیر دورکاری) با قوت و شدت هر چه بیشتر حداقل تا پایان فروردین به منظور کاهش سرعت و پیشگیری از اپیدمی کرونا اجرا شود.
 
رضا ملک‌زاده مهمترین راه پیشگیری از اوج‌گیری اپیدمی کرونا در ایران را حفظ فاصله اجتماعی و کاهش سطح ارتباطات مردم به حداقل ممکن دانست و عنوان کرد که لازمه این مهم جدی گرفته شدن این درخواست پزشکان، متخصصان و محققان هم نظر است. در غیر این صورت افزایش شمار قربانیان کرونا شامل مبتلایان و جانباختگان به دلیل پر شدن ظرفیت و امکانات بیمارستانها و کاهش فوق العاده توان کادر درمانی و مراقبتی کشور بدیهی و کنترل اپیدمی در آینده بسیار سخت تر خواهد شد.
 
اگرچه خاموش شدن اپیدمی کرونا نیازمند ابتلای 70 درصد از مردم کشورهای درگیر  از جمله ایران به این ویروس طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی است اما تاکید می شود این به معنای عدم اتخاذ شرایط پیشگیرانه از اوج‌گیری اپیدمی نیست و باید این اپیدمی به تدریج و نه یکباره صورت گیرد تا دچار بحران در کنترل آن نشویم.
کد مطلب : ۶۴۴۷
نام شما

آدرس ايميل شما